خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
پرتره اوباما با شعر زیبای سعدی به کاخ سفید رفت +عکس - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
یکشنبه 23 فروردین‌ماه سال 1388

پرتره اوباما با شعر زیبای سعدی به کاخ سفید رفت +عکس(هنرمند خانم فریبا نژاد)


پرتره باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا اثر یک هنرمند ایرانی منقش به یکی از اشعار زیبای سعدی به کاخ سفید ارسال شد.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از پایگاه مرکوری نیوز، خانم «فریبا نژاد»، هنرمند ایرانی ساکن آمریکا و رئیس باشگاه زنان ایرانی در شهر «کوپرتینو» واقع در ایالت کالیفرنیا، یک نقاشی از تصویر اوباما را که در کنار آن شعر زیبای «بنی اعضای یکدیگرند ...» اثر سعدی به زبان های فارسی و انگلیسی نقش بسته است به کاخ سفید فرستاد.

این تابلو در ماه ژانویه توسط باشگاه زنان ایرانی  به عنوان هدیه تبریک انتخاب اوباما به ریاست جمهوری به شورای شهر کوپرتینو عرضه شد و پس از چند ماه وقفه اکنون مترصد ورود به کاخ سفید است.
به گفته فریبا نژاد، وی مدت 70 ساعت برای تکمیل این اثر صرف کرده است. این هنرمند ایرانی و دوستش در ماه نوامبر گذشته به مدت دو هفته تمام بر روی این اثر کار کردند.

وی با اشاره به شعر معروف سعدی می گوید: "همه ایرانی ها با این شعر آشنا هستند. پدربزرگ های ما این شعر را برای ما می خوانند. این شعر حامل پیام ارزش های انسانی، توجه به دلسوزی، ترحم و پذیرش تنوع نژادی است."

این هنرمند ایرانی با بیان اینکه این تابلو نماد باور اعضای باشگاه متبوعش به اوباما است و به عنوان هدیه ای به او عرضه شده اضافه کرد: "ایران یک ملت متمدن است که در آن اقوام مختلف با فرهنگ های متنوع در کنار هم زندگی می کنند، این پیام احترام، اعتماد و پذیرش فرهنگ های مختلف را می رساند."

اوباما روز 19 مارس در یک پیام ویدئویی، فرا رسیدن نوروز را به ایرانیان تبریک گفت و در پایان نطق خود شعر معروف «بنی آدم اعضای یکدیگرند...» را خواند.
این شعر در سردر سازمان ملل در نیویورک نیز نقش بسته است.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر