خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
تا سه نشه... - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
پنج‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1388

ghotbi8475safi.jpg

افشین قطبى به عنوان سرمربى جدید تیم ملى انتخاب شد. پس از طرح موضوع باید این سؤال پرسیده شود که این انتخاب از بالا بوده ومثل همیشه فدراسیون فوتبال هیچ کاره بود یا اینکه این بار فدراسیون نشین ها مستقل عمل کرده اند؟

براى اینکه خوانندگان عزیز و محترم در جریان باشند اول باید بگوییم در این تیترِ «افشین شکیبا» ایهام وجود دارد به خاطر اینکه قطبى آنقدر صبورى و شکیبایى کرد و داد زد تا در نهایت سرمربى تیم ملى شد. انگار که قطبى از روزى که به دنیا آمده حقش بوده که سرمربى تیم ملى ایران شود و در گذشته داد مى زد که حق من بود و چرا على دایى سرمربى تیم ملى شد و یا اینکه چرا مایلى کهن را به جاى من انتخاب کردند؟ به هر حال افشین قطبى شکیبایى کرد و به هدفش رسید!

به نظر شما انتخاب افشین قطبى همه را یاد بیژن شکیبا در سریال مرد ۲ هزار چهره نمى اندازد؟ واقعیت مطلب این است که همواره اعتقاد داشتیم که او باید تجربه اندوزى کرده و چند سال کار کند، به همین دلیل نیاز به زمان دارد. چرا که اگر او را با استانکویى که از پرسپولیس به سپاهان رفت و با این تیم از اولى به نهمى رسید مقایسه کنیم آیا مى توانست مثل على اصغر مدیرروستا که پیکان را نهم تحویل گرفت وهشتم کرد در مکان ششم جدول تحویل بدهد؟ البته قطبى که در لیگ هفتم حرفه اى جدای از زحماتی که کشید با حاج حبیب کاشانى و حمید استیلى قهرمان شده بود در لیگ هشتم پرسپولیس را ششم تحویل داد و رفت.
•••

معلوم نیست افشین قطبى با چه منطقى انتخاب شده است؟ بعضى ها مى گویند او آمده تا به تیم ملى آرامش بدهد. تیم ملى از امیر قلعه نویى به على دایى رسید و از او به محمد مایلى کهن که وجه اشتراک همه آنها عدم ارتباط با طیفی از هواداران فوتبال بود. هر چند که هر ۳ نفر در بازیگرى ، درک فنى، بیلان و میزان عصبانیت با هم شباهت ها و تفاوت هایى داشته اند اما وقتى به افشین قطبى مى رسیم اول تشابه او با برانکو به ذهنمان خطور مى کند. برانکو بعد از سال ها دستیارى، براى اولین بار در تاریخ، سرمربى تیم ملى فوتبال ما شد. دوست داشتیم مسئولان، اشک هاى ایرانیان را در فرانکفورت، نورنبرگ و لایپزیک مى دیدند که مردم عاشق تیم ملى چطور گریه مى کردند کبا نتایج نا مناسب در جام جهانی چه روزهایى بر برخى از مردم فوتبالدوست ما گذشت.به برانکو لقب پرفسور دادند و به قطبى لقب امپراطور. کسى که با چند سال سابقه ویدئو آنالیزورى (آنطور که فدراسیون فوتبال کره جنوبى به صورت رسمى به یکى از جراید ایرانى پاسخ داد) و یا دستیارى در تیم ملى آمریکا که البته آن هم تأیید نشد اما ما اصرار داریم که ایشان در تیم ملى آمریکا دستیار بود در فوتبال ایران به هر آنچه می خواست رسید! (سطور پایین را بخوانید تا به هدف ما برسید)
•••

نکته همین جا است. بعضى ها مى گویند چون او در کره جنوبى کار کرده و از این تیم شناخت دارد و کره شمالى هم به این تیم شباهت هایى دارد، مى تواند مقابل آنها نتیجه بگیرد. همین عده ادامه مى دهند که قطبى از امارات هم شناخت دارد چون مدتى است در این کشور دنبال تیم بوده! و در این مدت قطعاً شناخت پیدا کرده است و مقابل آنها هم مى تواند نتیجه بگیرد.سؤال اینجاست که وقتى قطبى ۳ دوره در جام جهانى بوده و یک بار با آمریکا در جام جهانى شرکت کرده، از شناخت فوتبال ایران به کجا رسید؟ در بازى ایران و آمریکا در جام جهانى که قطبى با تیم ملى آمریکا بود مگر نمى دانست که احمدرضا عابدزاده روى زمین ضعف دارد یا هوا؟ مگر نمى دانست مهدى مهدوى کیا چه پا به توپ و استارت هاى وحشتناکى دارد؟ مگر خبر نداشت که على دایى چه قدرتى روى ضربات سر و پاس های تودر دارد؟ مگر قطبى خبر نداشت حمید استیلى روى سانترها و ضربات کرنر چگونه جایگیرى مى کند تا او را آمریکایى ها مهار کنند.


•••

اگر شناخت اینگونه باشد که ندانى در زمین چطور مدیریت کنى فایده اى ندارد. وقتى مدیریت نداشته باشى، مى گویى شیث و مامانى و نیکبخت بلا سرم آوردند اما سال بعد تا وقتى که هستى همان نیکبخت ۹ تا گل براى تیمت مى زند که ۲ گل آن در آخرین بازى پرسپولیس همان مقابل صباى قم است که بعد از آن بازی بازیکنانت را متهم به کم کاری می کنی. اینکه افکار عمومى را انحراف مسیر بدهید و بگویید از کره شمالى و کره جنوبى شناخت دارد این شناخت را قبلاً دیده ایم. مادر سال ۲۰۰۹ زندگى مى کنیم. سالى که به راحتى CD بازى حریفان را مى توان به دست آورد. سالى که از ماهواره مى توان بازى ها را مستقیم دید. حالا اگر شخص دیگرى به جاى قطبى سرمربى تیم ملى مى شد، نمى توانستیم فیلم بازى هاى ۲ کره را در اختیار او بگذاریم تا از آنها شناخت پیدا کند؟ مگر بازى کره شمالى مقابل کره جنوبى را در شبکه «سعودى اسپرت» ندیدند و جهانگیر کوثرى نگفت که حاضر است فیلم این بازى را در اختیار محمد مایلى کهن بگذارد. البته حاجى مایلى جواب داد که از طریق ماهواره یکى از دوستانش این بازى را دیده است. پس اگر فیلم بازى حریفان تیم ملى در اختیار هر مربى قرار مى گرفت و طرف بازى را مى دید مشخصات کلى حریف را به دست مى آورد. پس از این فاکتور هم چیزى نصیب قطبى نمى شود.
•••

قطبى در لیگ هفتم در چه شرایطى قهرمان شد؟ در سالى که با اشتباه على فتح الله زاده خوئى مدیر عامل وقت استقلال، ناصر حجازى سرمربى این تیم مى شود تا آبى پوشان نتایج ضعیفى گرفته و به حاشیه بروند، در سالى که مدیران رده بالاى صبا باترى در عین صدرنشینى کنار مى روند تا عامل انتقال تیم از تهران به قم لقب نگیرند. سپاهان به خاطر داستان سرباز احمدى ۳ ماه و ۱۱ روز از بازى هاى خانگى اش محروم مى شود و ۳ امتیاز هم از این تیم کم مى شود، هر چند که فیفا هم ۶ امتیاز از پرسپولیس کم کرد. در نقطه مقابل پرسپولیس مقابل پاس همدان در جام حذفى باخت و یک جام را از دست داد اما قطبى با دعاى خیر مردم , روحیه ای که به تیم وارد کرد , مدیریت کاشانی , کمک های استیلی و اتفاقات فوتبال در دقیقه ۹۷ قهرمان لیگ هفته حرفه اى شد.
•••

حالا سال بعد از آن را درنظر بگیرید که قطبی در غیاب حاج حبیب کاشانى و البته در مرتبه بعدی حمید استیلی ( که قطعا نقشش به اندازه کاشانی در قهرمانی پر رنگ نبود) چطور نتیجه گرفت؟ در سالى که او کسانى را که نخواست کنار گذاشت اما عدم شناخت و حاضر نشدن در تمرینات اول فصل و کنترل از راه دور فصل نقل و انتقالات چه به روز پرسپولیس آورد؟ قطبى، فرزاد آشوبى را از دست داد و بهادر عبدى را جایگزین او کرد، حسین کعبى را از دست داد و هادى نوروزى به پرسپولیس آمد، عباس آقایى را از دست داد (البته بعد وى در سایپا مصدوم شد)، حسن رودباریان ملى پوش رفت و به جاى او علیرضا حقیقى حفظ شد که مقابل الغرافه در قطر شاهکارش را دیدیم و معمارزاده اى را جذب کرد که فصل قبل و در لحظات پایانى بازى پرسپولیس و سایپا با اشتباه خود سایپا را مغلوب کرد. در چنین شرایطى رقابت مهدى واعظى و حسن رودباریان به رقابت حقیقى و معمارزاده تبدیل شد. او سید محمد علوى را جذب کرد که آنقدر روى نیمکت پرسپولیس نشست که طاقتش تمام شد و به تیم سابقش یعنى پاس همدان برگشت. در حالى که پرسپولیس با جواد شیرزاد، احمد آل نعمه، ستار زارع و مرتضى اسدى در حال مذاکره بود، قطبى اعلام کرد که دفاع چپ نمى خواهیم و دیدید که امسال در این منطقه از زمین چقدر مشکل داشته است. شاهکار فنى قطبى هم در خط حمله بود که دو کارمو را رو کرد. بازیکنى که قطبى اعلام کرده بود در لیگ لیبرتادورس (لیگ قهرمانان باشگاههای آمریکای لاتین ) بازی کرده است و بهترین گلزن پرسپولیس مى شود و بعدها با افشاگرى عادل فردوسى پور در برنامه ۹۰ معلوم شد که این بازیکن در لیگ و A ،B وC برزیل هم نبوده و در لیگ ایالتى (استانى) برزیل تنها یک گل زده است. همان بازیکنى که در کوثر لرستان هم نتوانست گل بزند و به جایى نرسید و دیپورت شد. در عوض ابراهیم توره اى که از نظر او باید به «داگ هاوس» مى رفت براى پرسپولیس بیش از ۱۰ گل به ثمر رسانده است ، واى به حال تیم ملى ایران و فوتبال بحران زده اش که گروه فنى و مشاوران قطبى دو کارمو را به توره ترجیح دادند. حالا چه به روز ۱۱ نفر اصلى و تعویضى هاى ما در این ۳ بازى تیم ملى مى آید، خدا عالم است!
•••

افشین قطبى در لیگ هشتم حرفه اى و تا روزى که بود مقابل تیم هاى اول تا ششم جدول چه نتایجى گرفت؟ او با ذوب آهن در تهران ۲-۲ مساوى کرد و ۲ امتیاز از دست داد، با استقلال یک بر یک مساوى کرد و ۲ امتیاز از دست داد و در ۳ دربى که حضور داشت اول استقلال گل زد و پرسپولیس به سختى جبران کرد تا شکست نخورد. قطبى به مس کرمان در تهران یک بر صفر باخت و فقط تیم چهارم جدول یعنى سپاهان را در تهران برد که آن هم آخرین روزهاى حضور فیرات در سپاهان بود که هفته قبل از آن به پیکان در اصفهان باخته بود و در نهایت با صباى قم هم در تهران ۲-۲ مساوى کرد. جالب است بدانید که از لحاظ آماری نتایجی که پروانی به عنوان سرمربی با پرسپولیس کسب کرد در حدود 45 درصد بهتر از قطبی بود اما خب چه فایده؟! او که حمایت دوستان رسانه ای آقای قطبی را به همراه نداشت تا برایش موجی درست کنند که هواداران ساده دل و پاک سیرت از همهجا بی خبر بر روی آن سواریها کنند؟!
•••

نکته مهمى که باید گفت این است که اگر قرار بود با امارات به موقع بازى کنیم و این بازى طبق جدول عقب افتاده نمى شد، در تهران این تیم را مى توانستیم شکست دهیم و الان ۹ امتیازى بودیم و تنها یک امتیاز از حریفان عقب بودیم یعنى با بردن کره شمالى در خانه اش ۱۲ امتیازى مى شویم و آنوقت کره شمالى است که باید در بازى آخر که مسابقه سختى است و در ریاض با عربستان مسابقه مى دهد به دنبال ایران بدود. پس برخلاف نظر عده ای باید گفت که افشین قطبى زمان مناسبى به تیم ملى آمده است. تیم ملى ۳ بازى دارد و اگر ۶ امتیاز از این دیدارها بگیرد، به جام جهانى صعود مى کند ویا حداقل به پلى آف مى رسد. حالا چه به جام جهانى برویم و چه نرویم امیدواریم هر کسى که در آینده رئیس فدراسیون فوتبال مى شود براى تیم ملى و انتخاب سرمربى آن استراتژى داشته باشد.

از یاد نبریم که اگر آلمان پیشرفت مى کند به خاطر این است که آنها برنامه ریزى دارند و هر کسى که مى آید راه نفر قبلى را مى رود، نه اینکه وقتى یک مدیر می آید می خواهد تمام آنچه مدیران قبلی کرده اند را از صحنه روزگار محو کند.
•••

امیدواریم دستیار هلندى قطبى مثل مارکو دستیار برزیلى اش در پرسپولیس نشود که کار پرسپولیس و او با شکایت مارکو به فیفا کشیده شود. او که بیشتر مدت قرارداد در ایران نبود و چند بار به خاطر مریضى پدرش به برزیل سفر کرد و بالاخره هم شکر خدا پدرش فوت نکرد , در حالیکه در ان زمان مارکو اعلام کرده بود که پدرش مرگ مغزی شده است.خب لا اقل خدا را شاکریم که خداوند معجزه ای تاریخی در حق پدر این عزیز مرحمت فرموده است.
•••
به هر حال با تمام آنچه گفته شد آرزو مى کنیم تیم ملى با هر کسى که مربى آن مى شود موفق باشد وبه جام جهانى برود. براى افشین قطبى هم آرزوى موفقیت مى کنیم و همانطور که ناصر حجازى در مورد محمد مایلى کهن گفت ما هم در مورد قطبى مى گوییم که این معادله اى ۲ سر برد براى وى تلقى مى شود. تیم ملى در حال حاضر چهارم جدول است و اگر در گروه، چهارم یا پنجم شود قطبى مدعى مى شود که تیم را چهارم تحویل گرفته است اما اگر اول تا سوم شود و در نهایت به جام جهانى صعود کند، قطبى مدعی خواهد شد که خوب کار کرده است.
•••

امیدواریم آقاى قطبى در تیم ملى مثل پرسپولیس ۲ چهره، رو نکند. یعنى برخلاف سال اول که آنقدر آرام بود اما سال بعد چون داور دستیار محبوبش را اخراج کرد، داور را با لفظ Crazy خطاب کرد. اى کاش او به خبرنگار نگوید " حیوان "! امیدواریم افشین قطبى در تیم ملى سعه صدر داشته باشد و رفتارش اینقدر دچار نوسان نشود چون او در حال حاضر نان دعواى مایلى کهن با دایى و مایلى کهن با قلعه نویى را مى خورد که هدایت تیم ملى را به عنوان کسى که به این تیم آرامش مى دهد، به دست آورده است!

... پس افشین جان سعی کن " شکیبا " باشی!
del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر