خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سالروز تولد مخترع تلگراف (+عکس) - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
دوشنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1388


جستجوگر گوگل امروز دوشنبه لوگوی خود را به دلیل سالگرد تولد ساموئل مورس تغییر داد. در چنین روزی در سال 1838 میلادی ساموئل مورس اختراع خود را با نام تلگراف به جهانیان عرضه کرد.
به گزارش خبرگزاری شهر، ساموئل مورس مخترع آمریکایی ، دستگاهی ابداع کرد که به وسیله آن می توانست یک پیام را با کمک جریان الکتریسیته انتقال دهد. بعدها تلگراف توسعه بیشتری پیدا کرد و انواع مختلف آن به شکلهای گوناگون به بازارآمد.
قدیم‌ترین سیستم ارتباطی ، تلگراف مورس بود.

اولین جمله ای که به وسیله این سیستم مخابره شد ، عبارت بود از: «اوه ! پروردگار چه کارهای شگفتی دارد ؟!»
در سال 1865 میلادی , به دعوت ناپلئون سوم , نمایندگان بیست کشور جهان درپاریس اجتماع کردند واولین قرارداد بین المللی ارتباطی به نام ( اتحادیه بین المللی تلگراف ) را تصویب کردند و در همان سال ، نخستین آیین نامه بین المللی تلگراف را نیزبه تصویب رساندند.
در ایران در اواخر سال 1303 در دویست هزار متر مربع زمینهای قصر قاجار مقدمات راه اندازی تلگراف بی سیم توسط وزارت جنگ فراهم شد. و نخستین دکل موج بلند به ارتفاع 120 متر که هنوز (1379) پایه ان موجود است نصب شد.
مورس که نخستین تلگرام را ارسال کرد شاید تصورش هم نمی‌کرد که روزی شهرتی جهانی بیاید و بعد‌ها در دنیای پیشرفت علم که اطلاعات تنها در چند ثانیه به دورترین نقاط جهان فرستاده می‌شود دیگر فرستادن اخبار از طریق تلگرام معنایی نداشته باشد.


http://www.google.com

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر