خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
«فیروزخان» درگذشت - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
سه‌شنبه 8 اردیبهشت‌ماه سال 1388

فیروز خان بازیگر قدیمی و ایرانی‌تبار سینمای هند درگذشت.
این بازیگر و کارگردان کلاسیک سینمای هند هنگام مرگ 69 سال سن داشت.
وی که اواخر سپتامبر سال 1939 از مادری ایرانی در بنگلر به دنیا آمده بود در همین شهر نیز درگذشت.
فیروزخان پس از یک مبارزه سخت و طولانی با بیماری سرطان در منزل خود درگذشت.
خبر درگذشت فیروزخان بلافاصله بازتاب وسیعی در رسانه‌های گروهی هند داشت و به‌صورت تیتر اول رسانه‌‌ها درآمد.
این در حالی است که که این بازیگر شهرت رقیب قدیمی خود آمیتاب باچان را نداشت.
پیش‌بینی می‌شود مراسم خاکسپاری این بازیگر بسیار شلوغ باشد.
مرگ فیروزخان در شرایطی اتفاق می‌افتد که جامعه هند سخت درگیر انتخابات بزرگ و سراسری دولتی خود است.
فیروزخان که کار بازیگری را از اواسط دهه 50 میلادی شروع کرد در دوران فعالیت هنری خود بیش از 50 فیلم بازی کرد و رسانه‌های گروهی هند به وی لقب یک قهرمان دوست‌داشتنی را داده بودند.
با این حال شهرت اصلی فیروزخان در دهه 80 نصیب او شد و این زمانی بود که او فیلم بسیار پرفروش و موفق قربانی را تهیه، کارگردانی و بازی کرد.
در این فیلم دو بازیگر بسیار مطرح سینمای هند یعنی دینود کانا و زینت امان هم بازی داشتند.
از دیگر فیلم‌های معروف فیروزخان می‌توان به جانباز، دایاوان و دارماتما اسم برد.
فیروزخان با وجود سن بالایی که داشت هنوز به فعالیت‌های سینمایی و کارگردانی خود ادامه می‌داد آخرین فیلمی که از وی به روی پرده سینماهای هند رفت فیلم خوش‌آمدید بود که در سال 2007 فروش بسیار زیادی در گیشه نمایش هند کرد.
او در سال 2003 فیلم جانشین را بازی و کارگردانی کرد که مضمون آن درباره جنگ افغانستان بود و برای فیلمبرداری آن راهی این کشور شد.
فیروزخان در سال 1998 فیلم در سال پریم آگان را کارگردانی کرد که در آن پسر جوان خود فردین خان را به عالم سینما معرفی کرد. نزدیکان فیروزخان می‌گویند او قصد داشت فیلم قربانی خود را یکبار دیگر بازسازی کند قرار بود پسرش فردین خان در این نسخه جدید همان نقشی را بازی کند که پدرش در نسخه اصلی بازی کرده بود.
گفته می‌شود حدود 15 دقیقه از صحنه‌های این فیلم نیز فیلمبرداری شده است اما مرگ فیروزخان به وی اجازه نداد تا با کارگردانی این فیلم به آرزوی بزرگ زندگی خودش جامه عمل بپوشاند.
فردین خان پسر این بازیگر می‌گوید که امیدوار است که یکی از فیلمسازان سرشناس سینمای هند کار تکمیل این فیلم دلهره‌آور رمانتیک را به انجام برساند.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر