خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
۱۰ سخن برگزیده از مهندس میرحسین موسوی - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
چهارشنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1388


                                         


۱ - مردم ما نه اینکه نخواهند روحانیت از نظام و دولت حمایت کند، بلکه این حمایت را در گرو آن می‌دانند که روحانیت مستقل باشد و تحت تاثیر قرار نگیرد...

 

۲ - نمی‌توانیم راجع به عزت مردم غزه و حزب‌الله لبنان صحبت کنیم و درباره عزت مردم خودمان صحبت نکنیم...


 

3 - مردم دوست ندارند به مقدسات آنها توهین شود و دوست دارند که همه نیز این قداست را پاس بدارند ولی در عین حال مردم راضی نیستند که به هر بهانه‌ای کتابی توقیف شود یا روزنامه‌ای بسته شود


 

4 - نخست وزیر دوران دفاع مقدس: شرایط جنگ قطعا با شرایط غیر جنگ متفاوت است و خیلی ابتدایی است که فکر کنیم که هرچه در زمان جنگ به کار گرفته می‌شد در شرایط غیر جنگ هم می‌تواند به کار گرفته شود.


 

5 - در مسائل جهانی چانه زنی اهمیت دارد. اما کسی می‌تواند چانه‌زنی کند که قدرت داشته باشد و برای همین باید قدرت منطقه ای کشور را در جهان اسلام و در سطح جهان بالاتر ببریم. قاعدتا بخشی از آن از طریق نیروی نظامی‌ است و بخشی نیز از طریق پیشرفت‌های اقتصادی و سیاسی و تکنولوژیک. البته باید توجه داشت که بخشی از این قدرت از طریق یافتن دوستان و متحدان مناسب در سطح جهان تحقق می‌پذیرد و این محل سوال است که ما چرا نمی‌توانیم در سطح منطقه و جهان اسلام جز اندکی دوستان دائم داشته باشیم که بتوانیم با دست پر با رقبا و کسانی که با ما وضعیت خصمانه ای دارند روبرو شویم. پایبندی به اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی نباید با ماجراجویی و حادثه جویی در سطح جهان مخلوط شود. این دو موضوع با یکدیگر تفاوت دارد. پایبندی به این اصول با ایجاد حادثه‌های غیر لازم واقعا سازگاری ندارد.


 

6 - خدای نکرده اگر کارد به استخوان اقشار مستضعف برسد ممکن است زمینه برای استفاده از راه حل‌های خشن فراهم شود. لازم است توسعه اقتصادی و توسعه سیاسی در کنار یکدیگر مطرح شود و این همان چیزی است که ما به آن اعتقاد داشته‌ایم....


 

7 - ما مدیری داشتیم که ظرفیت پتروشیمی کشور را از حدود 2 میلیون تن به آستانه 36 میلیون تن پیش برد و ما بی‌مهابا و بدون جهت در اوج خلاقیت او را کنار زدیم. بنده لحظه‌ای به ذهنم خطور نمی‌کند این فرد نوعی با تغییر دولت از آقای هاشمی به آقای خاتمی و از آقای خاتمی به دولت بعدی لحظه‌ای درنگ در اهدافی که دنبال می‌کرد به وجود آورده باشد. مگر آنکه دلایل روشنی داشته باشیم که دیگر این فرد از کار افتاده شده است و در آن شرایط هم او باید مثل یک قهرمان از صحنه بیرون برود و نه کسی که دیگر به او احتیاجی نیست.


 

8 - واردات وسیع مشکلات مختلفی به دنبال دارد. این مسئله همیشه الگوی مصرف ما را در کشور دگرگون کرده است و در زمانی که لازم بوده صرفه‌جویی کنیم، به سمت اسراف و ریخت و پاش منابع کمیاب خود رفته‌ایم....


 

9 - این از برکات استقلال ما است که می‌توانیم در عرصه‌هایی فعالیت کنیم که دائما از آنها منع شده‌ایم. یک بار باید بایستیم و از این مرز بگذریم. طبیعتا پرداختن به این تکنولوژی‌ها باید صلح‌آمیز، بدون ماجراجویی در سیاست خارجی و بدون جنجال‌آفرینی باشد و به عنوان یک سرمایه به آن نگاه کنیم....


 

10 - یک وقت اصول‌گرایی نوعی تعبیر می‌شود که ارتباط وسیع با اصلاح‌طلبی دارد و یک وقت نیز چهره‌ای کلیشه‌ای، مخالف و در حال جنگ را شاهد هستیم و اصلاح‌طلبی هم همین طور است. وقتی چنین نگاهی حاکم شود هم اصول‌گرایی از معنای واقعی خود تهی می‌شود و هم اصلاح‌طلبی نقش خود را از دست می‌دهد و دست مایه‌ای برای جاه طلبی‌ها و مبارزات خالی قرار می‌گیرد.


                                                 

 

میرحسین موسوی برای حذف سهمیه بندی جنسیتی و بومی سازی شرط و شروط گذاشت

دانشجویان دانشگاه اهواز


خبرنامه امیرکبیر: میرحسین موسوی ضمن سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه اهواز در جواب پرسشی در مورد حذف سهمیه جنسیتی و بومی سازی در کنکور شرط حذف این طرح ها را مضر نبودن خواند.

 

به نقل از سایت قلم وی در این سخنرانی که دانشجویان چندین باز شعار «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» تکرار کردند، در حالی که نسبت به این شعار واکنشی نشان نداد تأکید کرد «با سهمیه‌های جنسیتی و با طرح بومی کردن دانشگاه‌ها، اگر مشکلات را حل نکند، مخالفم». به نظر می رسد با اینکه طی سال های گذشته حذف سهمیه بندی جنسیتی و پس از آن بومی سازی در ورودی دانشگاه ها یکی از محورهای مورد اتفاق نیروهای تحول خواه و مدنی بوده و یکی از عمده ترین مطالبات دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت است اما میرحسین موسوی چندان با اجرای آن مخالف نبوده و اعلام کرده اگر این طرح ها مشکلات را حل کند نیازی به تغییر آن ها نیست.


 

به گزارش خبرنامه امیرکبیر وی طی سال های گذشته که تغییرات بسیاری در آیین نامه نشریات دانشجویی و بحث ها و مصوباتی در خصوص اسلامی کردن دانشگاه ها، طرح های بومی سازی و سهمیه بندی جنسیتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده یکی از اعضای این شورا بوده است.

 

در عین حال موسوی موضع مشخص و شفافی در خصوص وضعیت فعلی دانشگاه ها و برخورد با دانشجویان و مجموعه انجمن های اسلامی و دفتر تحکیم وحدت اتخاذ نکرد، علیرغم اینکه با این پرسش ها در جمع دانشجویان دانشگاه ایلام و اهواز مواجه شده است.

 

حتی در خبری که بر روی یکی از سایت های اصلی وی مخابره شده از برگزاری نشست رهبران افکار در حوزه زنان دانشگاهی در سالروز انقلاب فرهنگی (یک اردیبهشت) یاد شده اما از نیروهای منتقد در دانشگاه ها و فعالین دانشجویی در این نشست جهت طرح مطالبات دعوتی به عمل نیامده است. ضمن وارد بودن نقد به تعیین چنین روزی برای نشست زنان در دانشگاه ها، قابل ذکر است نیروهای منتقد طی سال های گذشته به طراحی و تصویب آیین نامه های جنسیتی در دانشگاه ها و انواع سهمیه بندی ها و بومی سازی های جنسیتی اعتراض داشته و حذف آنها را یکی از مطالبات اصلی خود جهت شرکت در انتخابات اعلام کرده اند.

 

میر حسین موسوی در ستاد انتخاباتی خود از نیروهایی کمک می گیرد که از دست اندرکاران و مجریان اصلی حذف رشته مطالعات زنان و یا تغییر ماهیت و محتوای این رشته در دانشگاه ها بوده اند. حسین کچوییان مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران و نماینده رهبری در شورای انقلاب فرهنگی از چهره های شناخته شده اصولگرایان است که ضمن مصاحبه با سایت قلم و دیدار نوروزی با موسوی همکاری های نزدیکی با میرحسین موسوی دارد. او یکی از طراحان بازنگری در رشته ی مطالعات زنان ازطریق گنجاندن دروس  و محدویت های متعدد و جدید بوده است. در این گزارش می توانید در خصوص نقش وی در این بازنگری بیشتر بخوانید: “اسلامی شدن دانشگاه ها با بازنگری در رشته مطالعات زنان آغاز شد”

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر