خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
چسب زخم «نورانی» ساخته شد - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
دوشنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1388
دانشمند‌ان «چسب زخم درخشانی» تولید کرده‌اند که به ادعای آنها در درمان سرطان پوست موثر است.چسب زخم ابداعی برای استفاده در روش‌های درمانی فتودینامیک طراحی شده است.


به گزارش ایسنا ، به گفته محققان، در تولید این چسب زخم استثنایی و ظریف از فن‌آوری‌های برتر استفاده شده است.

چسب زخم جدید حاوی دیودهای کوچک و متصاعد کننده نور است که می‌توان از آنها برای درمان سرطان پوست در ترکیب با داروهای حساس به نور استفاده کرد.

چسب زخم ابداعی محققان «پلی مترونیک» در انگلیس برای استفاده در روش‌های درمانی فتودینامیک طراحی شده است. در این روش از داروهای حساس به نور به عنوان کرم بر روی پوست استفاده می‌شود.

وقتی نور قرمز به محل مورد نظر تابیده شود ، داروها را فعال می‌کند. این داروها سپس ضمن این که جذب پوست می‌شوند تومور سرطانی را نابود می‌کنند.

در حال حاضر لامپها و لیزرهای گرانقیمت برای تاباندن نور قرمز با هدف درمان «فتودینامیک» مورد استفاده قرار می‌گیرند و بنابراین درمان هم پر هزینه بوده و هم فقط در بیمارستان قابل انجام است.

در حالی که با ابداع چسب زخم‌های درخشان و جدید بیماران مبتلا به سرطان پوست می‌توانند خودشان در خانه این شیوه درمان را البته تحت نظر پزشک و با تجویز وی به کار بگیرند.

پژوهشگران می‌گویند هدف از تولید چسب زخم درخشان و شفابخش، ابداع روشی سریعتر، آسانتر و ساده‌تر برای درمان سرطان پوست بوده است.

در این روش وظیفه تاباندن نور قرمز بر عهده LEDهای ارگانیک موسوم به OLEDها است که با اعمال ولتاژ روی آنها فعال می‌شوند.

این OLEDها می‌توانند طیفی مهم از سلولهای سرطانی را در آزمایشگاه نابود کنند.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر