خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
کشف پرنده‌ای جدید (+عکس) - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
یکشنبه 27 اردیبهشت‌ماه سال 1388


گروهی از محققان پرنده‌شناس و چند نفر از حافظان حیات‌وحش نپال موفق شدند در منطقه حفاظت شده «کوشی تاپو» در ناحیه «سافاری» در شرق نپال، یک نوع جدید از بلبل‌های دم قرمز را کشف کنند.
 
 
این در حالیست که بر اساس گزارش این محققان، نسل این گونه از پرندگان به شدت در معرض خطر نابودی قرار دارد و در حال حاضر 750 قطعه از بلبل‌های دم قرمز در نواحی نسبتا گرم نظیر امریکا و آسیا زندگی می‌کنند. علاوه بر این، بر اساس گزارش اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت -IUCN - زیستگاه این نوع از بلبل‌های دم قرمز که گونه‌ جدیدی از آنها نیز توسط محققان نپالی کشف شده‌اند، در کشورهایی نظیر هندوستان، چین، میانمار، روسیه، ژاپن و تعداد کمی نیز در کشورهای جنوب‌شرق آسیا و طی فصل زمستان است.
تحقیقات دانشمندان و پرنده‌شناسان نشان می‌دهد که این گونه جدید از این بلبل‌های دم قرمز از گونه‌های مهاجر هستند که به نپال آمده‌اند.
 

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر