خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
کشف توانایی خارق العاده گنجشکها! - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
پنج‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1388


محققان دانشگاه فلوریدای امریکا در تحقیقات خود برای اثبات این ادعا، از گروهی از دانشجویان خواستند چند روز پیاپی، گنجشک‌ها را اذیت کنند و به لانه و تخم های آنها دست بزنند و از گروه دیگر دانشجویان نیز خواستند در این چند روز، بدون آزار به گنجشکها، از کنار لانه آنها بگذرند.
چند روز پس از اجرای این فرایند، مشخص شد گنجشکها در مقابل دانشجویانی که قبلا آنها را آزار داده‌اند، از همان دور واکنش می‌دهند و با نزدیک شدن آنها به لانه ایشان به شدت بی تابی می‌کردند در صورتی که به نزدیک شدن دانشجویانی که به آنها آزاری نرسانده بودند، هیچ واکنشی نشان نمی‌دادند.
این تحقیق می‌گوید گنجشک‌ها قادرند چهره افراد را به خاطر بسپارند.
دانشمندان می‌گویند این نخستین تحقیقی است که نشان می‌دهد حیوانات وحشی نیز قادرند گونه‌های دیگر از جانداران را بشناسند و شکل ظاهری آنها را تشخیص دهند.
 

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر