خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
ناخن هایتان شکننده است؟ - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
دوشنبه 22 تیر‌ماه سال 1388ناخن هایتان شکننده است؟

بسیاری از خانم‌ها برای برطرف کردن مساله شکنندگی ناخن‌ها،به متخصص پوست مراجعه می‌کنند.این موضوع کاملا طبیعی است زیرا داشتن ناخن‌های بلند،زیبا...


 برای داشتن ناخن‌های محکم و سالم کافی است چند قانون ساده را رعایت کنید:

* هرگز ناخن و ریشه ناخن‌تان را نجوید و ناخن را از ریشه نگیرید.
 
* در صورتی که دستان ‌تان با آب زیاد تماس دارد،برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ناخن و نرم شدن آنها از دستکش استفاده کنید.
 
* برای شستن دست‌ها از آب سرد یا ولرم به جای آب گرم استفاده کنید.
 
* بعد از حمام رفتن اقدام به گرفتن ناخن‌هایتان کنید.
 
* استفاده بیش از حد از لاک سبب خشک و شکننده شدن ناخن‌ها می‌شود.لاک موجب می‌شود که سوراخ‌ های سطح ناخن بسته شوند و کمبود اکسیژن پیدا کنند بنابراین استفاده نکردن از لاک در طولانی ‌مدت می‌تواند همراه با رعایت بقیه اصول گفته شده باعث بهتر شدن وضعیت ناخن شود.پس تنها در شرایط خاص لاک بزنید،ضمنا از لاک ‌پاک‌کن ‌هایی که پایه آستون ندارند،استفاده کنید.
 
* گاهی دلیل شکننده بودن ناخن‌ها کمبود ویتامین A، B و E، آهن و کلسیم است که توسط پزشک این کمبود کشف شده و با تجویز مصرف ویتامین‌ها در صورت صلاح دید سبب محکم شدن ناخن‌ها می‌شود.
 
* بسیاری از بیماری‌های پوستی هستند که خود را با شکنندگی ناخن نشان می‌دهند.گاهی از ظاهر ناخن نمی‌توان به ماهیت بیماری پی برد.پس از ظاهر شدن ضایعات پوستی می‌توان متوجه نوع بیماری ناخن شد که با درمان آن بیماری‌های پوستی ناخن هم اصلاح می‌شود اما شایع‌ترین عامل آن ضعف بافت پروتئین ناخن است که به صورت ارثی در خانواده وجود دارد و تنها می‌توان با استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده و چرب‌کننده آنها را به طور نسبی درمان نمود.
 
* به طور کلی بهتر است با استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده هر روز به ویژه در هوای سرد و خشک، ناخن‌ها را مرطوب کنید.
 
* اجازه ندهید ناخن‌ها بیش از حد بلند شوند.
 
* سعی کنید مواد غذایی غنی از آهن،زینک،ویتامین B و گوگرد مصرف کنید.مواد غذایی پروتئینی مثل گوشت قرمز،ماهی،لبنیات و تخم مرغ و همچنین سبزیجات تازه که غنی از اسیدهای آمینه،ویتامین B و گوگرد هستند، سبب سخت و زیبا شدن ناخن‌هایتان می‌شوند.


del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر