خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
۵۰۰ تومانی جدید با طرح ماهواره امید - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
دوشنبه 29 تیر‌ماه سال 1388


بانک مرکزی به چاپ سری جدید اسکـناس پنج هزارریالی با طرح ماهواره امید اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مشخصات اسکناس مذکور به شرح زیر است:

* ویژگی‌های کاغذ اسکناس

واترمارک: پرتره حضرت امام (ره) در سمت راست و در خمیر کاغذ که در مقابل نور از دو طرف قابل رویت است.

نخ امنیتی: از نوع متالایز با عرض ‌١/٢ میلیمتر به صورت پنجره‌ای که عبارت ‌٥،‌٠٠٠ ریال به صورت فارسی و لاتین روی آن نمایان است.

جنس: %100 پنبه

فیبرهای نامرئی فلورسنت: استفاده از فیبرهای نامرئی فلورسنت در خمیره کاغذ به رنگ‌های سبز، آبی، زرد و قرمز در رو و پشت اسکناس که در مقابل تابش اشعه ماوراء‌بنفش قابل رویت است.

* ویژگی‌های چاپ

نوع چاپ: به صورت افست خشک

نمره: از نوع لترپرس یک رنگ فلورسنت که در مقابل تابش اشعه ماوراءبنفش به رنگ طلائی نمایان خواهد شد.

ریزچاپ (میکروپرینت): عبارت "بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران" در وسط اسکناس بالای عبارت پنج هزار ریال در روی اسکناس عبارت "بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران" بر روی تصویر کره زمین و عبارت "FIVE THOUSAND RIALS" بین تصویر کره زمین و کادر پایین اسکناس به صورت خطی در پشت اسکناس و به صورت ریزچاپ (میکروپرینت) درج شده است که با ذره‌بین قابل رویت است.

سیترو (See Through): در بالا و پایین اسکناس به صورت گل مورب که با چاپ مکمل آن در پشت اسکناس در مقابل نور قابل رویت است.

چاپ برجسته: بخش‌هایی از این اسکناس دارای چاپ برجسته است که برجستگی این سطوح در مقایسه با چاپ‌های دیگر به سادگی به وسیله انگشتان دست قابل لمس است.

نشانه برجسته برای تشخیص روشن‌دلان: سمت چپ و پایین یک خط و دو نقطه در زیر آن به صورت برجسته برای سهولت شناسایی این اسکناس توسط روشن‌دلان در نظر گرفته شده است.

تصویر مخفی: طرح لوگوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در قسمت چپ عبارت پنج هزار ریالی روی کتیبه زیتونی رنگ به صورت مخفی چاپ شده است که با متمایل نمودن طرح و تابیدن نور به خطوط، طرح پنهان‌شده ظاهر و تصویر طرح به صورت برجسته نمایان خواهد شد.

* رنگ: قهوه‌ای ـ سبز زیتونی ـ نارنجی

ابعاد : ‌١٥٤× ‌٧٥ میلیمتر

طرح رو: تصویر امام خمینی (ره)

طرح پشت: ماهواره امید و کره زمین

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر