خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
حواشی طولانی ترین کسوف؛باران پول از آسمان کسوف زده آسیا! - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
چهارشنبه 31 تیر‌ماه سال 1388حواشی طولانی ترین کسوف؛باران پول از آسمان کسوف زده آسیا!

میلیونها توریست اروپایی، آسیایی و آمریکایی برای رصد طولانی ترین کسوف قرن به کشورهای هند، چین و بنگلادش سرازیر شده اند.


میلیونها توریست اروپایی، آسیایی و آمریکایی برای رصد طولانی ترین کسوف قرن به کشورهای هند، چین و بنگلادش سرازیر شده اند که این حجم وسیع توریست به منزله باران پولی است که همراه با این پدیده نجومی از آسمان بر این سرزمینها باریده است.
100 هزار توریست خارجی در هتل های استان چیناگسو سوزوهو چینبه گزارش خبرگزاری مهر، هتلهای استان چیناگسو سوزوهو در چین امسال به دلیل بحران مالی جهانی تقریبا خالی از مسافر بود اما خورشیدگرفتگی جانی دوباره بر کالبد این هتلها دمید به طوری که بیش از 10 هزار توریست چینی و تقریبا 100 هزار توریست خارجی در هتلهای این استان اتاق گرفته اند. این تعداد توریست می تواند به اندازه یکسال به هتلهای سوزوهو سود برسانند در عوض تمام 50 هتل مرکز سوزوهو عینکهای مخصوصی را بر رصد خورشیدگرفتگی تهیه کرده اند که به صورت رایگان در اختیار مسافران علاقه مند به این پدیده نجومی قرار می دهند.
بلیطهای خطوط ریلی و هوایی 30 تیر تمام شددر شانگهای و پکن 20 درصد بر تعداد مشتریان برخی از هتلهای زنجیره ای افزوده شده است و خطوط راه آهن و فرودگاهها اعلام کرده اند که تمامی بلیتهای قطار و هواپیما برای 21 جولای (30 تیر) به مقصد این دو شهر پر شده اند.
 
 
همچنین مراکز شهری کوچک نیز از طریق آگهی‌های اینترنتی از هفته های گذشته به دنبال جذب مسافران گشته اند.
کاسبی پررونق فروشندگان عینکهای حفاظتی و آینه های مخصوص رصد
از سویی دیگر در هزاران مغازه در شانگهای و پکن فروش عیکنهای حفاظتی و آینه های مخصوص و تمام وسایلی که به رصد بهتر بزرگترین خورشیدگرفتگی قرن کمک می کنند به فروش می رسند و سود سرشاری را نصیب مغازه داران کرده اند به طوری که در این دوره رکورد اقتصادی جهانی، کسوف به نعمتی برای رشد اقتصادی این مناطق تبدیل شده است.
درخواست شهردار یک شهر کوچک بنگلادش از شهروندان برای اسکان توریستها
به گزارش مهر، یک شهر کوچک در بنگلادش به نام "پانچاگار" با موجی از توریستهایی که برای دیدن خورشیدگرفتگی چهارشنبه به این شهر سفر کرده اند روبرو شده است.  فرماندار این شهر کوچک از شهروندان خواسته است که جهت اسکان 20 هزار بازدیدکننده ای که به طور بی سابقه ای به این شهر هجوم آورده اند همکاری کنند.

 
فروش بلیط هواپیما برای رصد کسوف با قیمت یک میلیون و 600 هزار تومان
در هند نیز یک آژانس مسافری یک هواپیمای بوئینگ 737 اجاره کرده است که کمی قبل از طلوع آفتاب برای رصد بهتر خورشیدگرفتگی تا ارتفاع 12 هزار متری پرواز کرده و مسیر این پدیده را به سمت شرق دنبال خواهد کرد. قیمت هر بلیت برای این پرواز ویژه هزار و 200 یورو (بیش از یک میلیون و 600 هزار تومان) است.
همچنین مرکز حمل و نقل توریست در شانگهای اعلام کرد که سرویس تور رصد خورشید گرفتگی را به قیمت 150 یوان (22 دلار) برای هر نفر ارائه می کند.
 
خاموشی مناطق رصد در هنگام خورشید گرفتگیاز سویی دیگر کمیته بهداشت عمومی و فضای سبز شانگهای تصمیم گرفته است در زمانی که علاقه مندان درحال رصد کسوف هستند چراغهای منطقه رصد را خاموش کنند.
 
به گزارش مهر، رصدخانه ملی نجوم در چین نیز برنامه ریزی کرده است مردمی که موفق به رصد مستقیم نشده اند وقوع خورشید گرفتگی را از راه تلویزیون و اینترنت به صورت زنده پخش کند.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر