خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
دریافت امواج ماهواره قابل کنترل هوشمند از طریق امواج مخابراتی - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
پنج‌شنبه 22 مرداد‌ماه سال 1388
دریافت امواج ماهواره قابل کنترل هوشمند از طریق امواج مخابراتی-www.dvbpersian.blogsky.com

دریافت امواج ماهواره قابل کنترل هوشمند از طریق امواج مخابراتی خبر داد که به ادعای وی با بهره‌گیری از آن، امکان جلوگیری از دسترسی شبکه‌های ماهواره‌یی غیر مجاز بدون نیاز به جمع‌آوری دیش‌های ماهواره در کشور فراهم می‌شود.


مهندس حسن عبدل، دانش‌آموخته مخابرات و از محققان این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)


اظهار کرد: یکی از مسائلی که در زمینه کاربرد سیستم‌های دریافت برنامه‌های ماهواره‌یی در کشور مطرح است، شبکه‌های غیرمجاز ماهواره‌یی است که بدون هیچ‌گونه فیلتری، انواع برنامه‌ها را به خانه‌ها می‌آورند و این مساله نه تنها در ایران بلکه در دیگر جوامع نیز برای مسوولان فرهنگی مشکل آفرین شده است.

وی افزود: در ایران برای مبارزه با این پدیده روش‌های متفاوتی آزموده شده که از آن جمله می‌توان به جرایم نقدی و کیفری، جمع‌آوری آنتن‌ها از روی پشت بام‌ها توسط نیروی انتظامی و ارسال امواج رادیویی توان بالا از طریق کور کننده‌ها در سطح تهران اشاره کرد.
عبدل با اشاره به ارسال فرکانس بالا از طریق فرستنده‌های کنونی کور کننده مورد استفاده در تهران گفت: این روش علی‌رغم هزینه و مشکلات بالا با محدودیت‌هایی چون دشواری‌ و هزینه بسیار بالای نصب فرستنده‌ها بر روی برخی برج‌های بلند، قابلیت کور کردن تعداد محدودی از کانال‌ها روی برخی فرکانسهای خاص، احتمال مضر بودن توان و فرکانس بالای این دستگاه‌ها برای بدن انسان و محدوده ناچیز و کوچک تحت پوشش این فرستنده‌ها آنها می‌باشن


وی افزود: سهولت در خنثی کردن تاثیر کور کننده‌ها، پویایی مشکل این سیستم‌ها برای حذف کانالهای جدید، محدودیت بهره‌مندی از این سیستم به دلیل هزینه و خطرات بالای آن از دیگر محدودیتهای سیستمهای کنونی است.
وی با بیان این که این طرح علاوه بر ثبت اختراع، تاییدیه‌هایی را نیز از دستگاه‌های ذی‌ربط دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: سیستم ابداعی با قرار گرفتن یک آی سی هوشمند برای دریافت، نگهداری و مقایسه شماره و نام‌های شخصی می‌تواند مانع مسیرهای پخش تصاویر شود. همچنین این میکروکنترلر به گیرنده‌های خاصی متصل است که هر لحظه توسط یک کانال مشخص رادیویی‌ ــ که به همین منظور از طرف مرکز کنترل ایجاد شده است ــ به روز شده و این کار علاوه بر گیرنده‌های رادیویی می‌تواند از طریق خطوط تلفن نیز صورت گیرد.
وی در خصوص نحوه عملکرد این سیستم یادآور شد: در این روش، برخلاف کورکننده‌های فعلی که یک موج متناوب را با توان بالا بر روی فرکانس RF (محدوده 8/12 ~ 2/10 گیگاهرتز) تولید و از طریق چند فرستنده در سطح شهر منتشر می‌کند، عمل کور کردن کانالهای مورد نظر در LNB و بر روی باند 2150 ~ 950 گیگاهرتز انجام می‌شود.
وی افزود: این اختراع یک دستگاه جانبی است که روی سیستم گیرنده‌های دیجیتال اضافه شده و بر این اساس علاوه بر سیستم استاندارد گیرندگی که در دنیا به یک روال ثابتی صورت می‌گیرد، در خروجی IC کدگشای آن یک میکرو کنترلر از خانواده atmega 128 - AVR نصب می‌شود و از طرفی به ورودی update متصل و از طرف دیگر به خروجی کدگشایی گیرنده ــ که این اطلاعات را رد می‌کند - متصل است.
عبدل در بیان مزایای این سیستم گفت: بر خلاف سیستم ارسال امواج RF، به دلیل هوشمندی برنامه نرم‌افزاری و میکروکنترلرها، تنها تماشای کانالهای کنترل شده مقدور بوده و با بهره‌گیری از فن‌آوری Time sharing تعداد کانالهای قابل حذف افزایش یافته و دخل و تصرف در ارسال این کدها برای کسی جز مسوولان ذیربط مقدور نیست.
وی خاطرنشان کرد: همچنین استفاده از شبکه‌های مراکز استان (28 شبکه) که ایران اقدام به پخش آنها کرده، برای تمام مردم به صورت قانونی امکان‌پذیر است و علاوه بر این با نصب فرستنده بر روی این سیستم و استفاده شهروندان از آنها در تهیه نقشه‌های GIS شهری به نقشه برداران یاری می‌رساند.
گفتنی است، این طرح با همکاری رضا آقانوری، حسن عبدل، روشن اللهیاری و علی رجبی نیا انجام شده است
del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر