خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سه کانال جدید راه اندازی می کند - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
چهارشنبه 18 شهریور‌ماه سال 1388

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در داخل ایران دارای شش کانال تلویزیونی است


صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که به زودی سه کانال جدید تلویزیونی ویژه کودک و نوجوان، فیلم و سریال و ورزش راه اندازی می کند.


علی دارابی قائم مقام رادیو و تصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته است که سه کانال تلویزیونی برای پاسخگوی به نیاز جامعه جوان کشور هم اکنون در حال پیش تولید برنامه برای راه اندازی هستند.
علاوه بر این، به گفته آقای دارابی، یک کانال فیلم و سریال به زبان عربی و یک کانال اسپانیولی نیز در دستور کار قرار دارد "که با راه اندازی این شبکه ها امکان رساندن پیام انقلاب اسلامی در منطقه آمریکای لاتین نیز فراهم خواهد شد."


تلویزیون دولتی هم اکنون پنج کانال غیر خبری و یک کانال خبری به نام شبکه خبر دارد. علاوه بر این شش کانال تلویزیونی داخلی، سه کانال جام جم نیز برای مخاطبان فارسی زبان در خارج از ایران برنامه پخش می کنند.


علاوه بر این کانالهای العام به زبان عربی و پرس تی وی به زبان انگلیسی نیز به صورت 24 ساعته خبر پخش می کنند.


کانال های رادیویی دولتی نیز به زبان فارسی در داخل بسیار متنوع است و به 30 زبان و گویش خارجی نیز نظیر انگلیسی، فرانسه، آلمانی، روسی، اسپانیایی، آلبانیایی، بوسنیایی، ترکی، چینی، هندی، ژاپنی و زبانهای دیگر برنامه پخش می کند.


بنابر اصل 44 قانون اساسی، رادیو و تلویزیون در اختیار دولت قرار دارد و با وجود تفسیری که از این اصل صورت گرفته است برنامه واگذاری شرکت ها و صنایع بزرگ به بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است اما در این تفسیر اشاره ای به تلویزیون نشده است.


علاو ه بر این، بنابر اصل 175 قانون اساسی انحصار رادیو و تلویزیون در اختیار دولت است و بخش خصوصی اجازه ورود به این بخش را ندارد.


با آنکه اولین کانال تلویزیونی در ایران در سال 1337 به وسیله بخش خصوصی به نام "تلویزیون ایران" راه اندازی شد اما بعدها تلویزیون دولتی ایران جانشین آن شد.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر