خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
بدلباس‌ترین سیاستمدارها - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
سه‌شنبه 7 مهر‌ماه سال 1388


بدلباس‌ترین سیاستمدارها

در دنیای سیاست عادی‌ترین اشیا تبدیل می‌شوند به نمادی از یک اخلاق، رفتار یا یک هنجار. مثلا سیگار برگ فیدل کاسترو به اندازه خود این مبارز کوبایی شهرت دارد،...

در دنیای سیاست عادی‌ترین اشیا تبدیل می‌شوند به نمادی از یک اخلاق، رفتار یا یک هنجار. مثلا سیگار برگ فیدل کاسترو به اندازه خود این مبارز کوبایی شهرت دارد، اما این‌بار مجله تایم در آخرین شماره خود به سراغ لباس‌های سیاستمداران رفته و معروف‌ترین آنها را فهرست‌وار بررسی کرده است.

از لباس‌ خاص خاکی‌رنگ کیم یونگ ایل تا تی‌شرت قرمز چاوز. بعضی از سران کشورها با لباس‌های منحصر به‌فردی که به تن می‌کنند، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند و حتی موجب به وجود آمدن یک مد جدید در کشورهای خود شده‌اند، اما همیشه سیاستمداران، خوش‌پوش نیستند، کیم یونگ ایل (رهبر کره شمالی)، ولادیمیر پوتین (نخست‌وزیر روسیه)، معمر قذافی (رئیس‌جمهور لیبی)، اوا مورالس (رئیس‌جمهور بولیوی)، فیدل کاسترو (رهبر سابق کوبا) و هوگو چاوز (رئیس‌جمهور ونزوئلا) از بدپوش‌ترین سیاستمداران بین مردم شناخته می‌شوند.

 

کیم یونگ ایل: انتظار می‌رفت که کیم یونگ ایل رهبری خوش‌پوش باشد. وی اغلب اوقات در یک لباس سافاری خاکی‌رنگ ساده، عینک دودی درشت، کفش‌هایی با پاشنه 5 اینچی که او را کمی قد بلند نشان ‌‌دهد، دیده می‌شود. برای تکمیل تیپ بدش، لباس‌هایی که چند سایز کوچک‌تر از لباس‌های معمول خود می‌پوشد که شکم برآمده او را نمایان‌تر می‌کند.

 

ولادیمیر پوتین: به نظر می‌رسد که نخست‌وزیر سینه‌ستبر روسیه در حال فعالیت‌هایی نظیر اسب‌سواری، ماهیگیری یا شکار حیوانات خطرناک،‌ نمی‌تواند پوشیدن پیراهن را تحمل کند. برای همین در بیشتر عکس‌های غیررسمی‌اش او تن پوشی ندارد!

 

معمر قذافی: نه همراه بردن شترهایش در سفرهای اروپایی و نه یوزپلنگانی که در خانه‌اش نگهداری می‌کند که هیچ چیزی به اندازه لباس‌های رنگارنگ قذافی نتوانسته او را مشهور کند. قذافی اغلب در پارچه شال مانند رنگین ابریشمی آویخته به خود با لباس بادیه‌نشین‌ها و پوست حیوانات که به نشانه تبعیت وی از رسوم قدیمی آفریقایی‌اش است،‌ دیده می‌شود.

 

اوا مورالس: به لباسش ژاکت نگویید. اسمش در واقع چومپاست، یک پلیور دست بافت و سنتی که از پشم شتر آمریکایی بافته شده‌است. این پشم توسط مردم بومی بولیوی تهیه می‌شود و اوا مورالس هم از آن استفاده می‌کند. رئیس‌جمهور بولیوی آشکارا علاقه‌ای به پوشیدن کت و شلوار ندارد.

 

فیدل کاسترو: فیدل کاسترو طرفدار مارک آدیداس است. ظاهرا این رهبر 80 ساله که از مشتریان پروپاقرص لباس نظامی بود، اکنون به لباس‌های گرم‌کن که توسط یک شرکت آلمانی لوازم ورزشی تولید می‌شود، ‌علاقه‌مند شده‌ است.
 
هوگو چاوز: از اواخر دهه 1810 1800 رنگ قرمز نماد نبرد طبقات اجتماعی بوده است. ونزوئلای به رهبری هوگو چاوز هم با استفاده از آن به عنوان رکن اصلی تمام حضورهای سیاسی‌اش و همچنین لباسی که به تن می‌کند، این سنت را زنده نگه ‌داشته‌ است. این رنگ را همیشه به نحوی حفظ کرده است تا نشان دهد که چاوز و ونزوئلا با قدرت در سنگر سوسیالیسم حضور دارند.
del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر