خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
شبکه جدید حمید شبخیز(تاپ تی وی) و اخبار جدیدماهواره ها - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
جمعه 20 آذر‌ماه سال 1388
Top Tv coming soon 11642


UM TV back & started:12245-h


SICILIA CHANNEL started:11470-v[ TVGlobo ] Hotbird 13E Nagravision 2 11585 /v/ 27500 ID:C102 10/12/2009

 Key
00: 7C C3 48 CD EA 69 22 0A 41 6E 9B 78 4F D6 82 7A


[ Zone Romantica 1, Zone Romantica 2, Travel Channel ] 12111 H 27500 Sirius 4 (4.8°E)
Cryptoworks  ID:0D0020


KEY: A4
04 03 14 3E CB 62 20 DA 18 0E 54 85 14 51 EF
شبکه تلویزیونی RTL 2شبکه تلویزیونی RTL 2 که در فرکانس 11604  پخش میشد ، از طریق یک فرکانس دیگر در ماهواره هاتبرد بر روی ایر رفت.این تلویزیون آلمانی زبان با پخش برنامه های جذاب و متنوع توانسته است یکی از مطرح ترین و پر بیننده ترین شبکه های اروپایی در هاتبرد باشد.

مشخصات دریافت:

Satellite: Hotbird 6
Freq:10853
SR: 27500
POL: Hor
FEC: 3/4
Channel Name: RTL 2 CH
معرفی ماهواره آسترا قابل دریافت در ایرانشهرت ماهواره آسترا از خانواده ماهواره ای آن واقع در 19.2 درجه شرقی است. این خانواده که هم اکنون شامل چهار عضو پرقدرت در این جهت می باشد در اروپا از رقبای جدی هاتبرد بشمار می رود. هاتبرد و آسترا بر سر پخش شبکه های معروف اروپایی با هم رقابت می کنند. گاه یک شبکه به صورت انحصاری از آسترا پخش می شود و گاه شبکه ای دیگر از هاتبرد. گاهی هم یک شبکه ماهواره ای را به قصد ماهواره دیگر ترک می کند. اما شهرت آسترا آنچنان است که بینندگان تلویزیون های ماهواره ای در ایران را نیز متوجه حضور خود کرده است. بسیاری می پندارند این ماهواره درایران دریافت می شود بسیاری دیگر می گویند آسترا در ایران قابل دریافت نیست. بهتر است بگوییم هر دو گروه در اشتباه هستند. چرا که پوششی از آسترا در نیمه غربی ایران دریافت می شود.
زمان زیادی از پرتاب ماهواره Astra 1M نمی گذرد. اما درست همزمان با پرتاب این ماهواره بود که برخی از فرکانس های آسترا در ایران قابل رویت شدند. رفته رفته ترانسپاندرهای بیشتری به Astra1M منتقل شدند و این خبر خوبی برای بینندگان در ایران بود. در حال حاضر آسترا 1M که تنها ماهواره قابل دریافت این خانواده در ایران است شامل تعداد زیادی ترانسپاندر می باشد. از میان فرکانس های قابل دریافت در ایران بخشی پکیج های کارتی هستند و بخشی دیگر شامل چند شبکه رایگان می شوند. در این مطلب به معرفی این شبکه ها می پردازیم تا شاید انتخاب شما را در مورد نصب این ماهواره راحت تر کند.

از جمله شبکه های برگزیده این ماهواره VIVA Germany است. شما حتما تلویزیون معروف VIVA Polska در هاتبرد را دیده اید. VIVA Germany را شبکه ای متفاوت و با موزیک ویدیوها و برنامه های متنوع تر تصور کنید. این شبکه بصورت رایگان در فرکانس 11973 ورتیکال سیمبل ریت: 27500 پخش می شود.
روی همین فرکانس دو شبکه دیدنی دیگر نیز هستند.کانال MTV Germany که نیاز به معرفی ندارد و شبکه دیگر نیکولدئون تلویزیون معروف کودکان است. هر دوی این کانال ها در بسیاری از پکیج های ماهواره ای کارتی هستند اما در این فرکانس ماهواره آسترا بصورت رایگان پخش می شوند.

اگر علاقمند به اتومبیل هستید کانال "RenaultTv" در آسترا به نمایش برنامه های ویژه اتومبیل های "رنو" اختصاص دارد. این شبکه به صورت رایگان روی فرکانس 11509 ورتیکال سیمبل ریت 22000 پخش می شود. روی این فرکانس تعدادی کانال فرانسوی، اسپانیایی پرتقالی و... نیز پخش می شوند. جمعا در حدود 12 کانال رایگان در این فرکانس قابل دریافت هستند.

در فرکانس 11538 ورتیکال سیمبل ریت 22000 هم در حدود 12 کانال رایگان مختلف هستند. فرانسوی اسپانیایی و.. که کانال ویژه ای را شامل نمی شوند.

اما در فرکانس 11568 ورتیکال سیمبل ریت 22000 از بین 12 کانال رایگان کانال ARTE فرانسه وآلمان جلب توجه می کنند. این کانال معروف اروپایی به پخش برنامه های مستند اختصاص دارد.

سایر فرکانس های قابل دریافت را کانال های کارتی شامل می شوند به جز فرکانس 11778 ورتیکال سیمبل ریت 27500 که کانال CNN Int به صورت رایگان از طریق آن قابل دریافت است.

و در پایان طریقه نصب ماهواره آسترا: در این آموزش مختصر نحوه دریافت آسترا با دیش های معمولی رایج در ایران شرح داده می شود. از فرکانس 11509 ورتیکال سیمبل ریت 22000 برای جهت یابی استفاده کنید. همانطور که اشاره شد ماهواره آسترا در 19.2 درجه شرقی قرار دارد. از طرف دیگر می دانید هاتبرد در 13 درجه شرقی و ماهواره عربست در 26 درجه واقع شده است. یعنی موقعیت آسترا بین این دو ماهواره است. بنابراین اگر نصب آسترا را نسبت به دیش نصب شده روی هاتبرد انجام دهید. وقتی پشت دیش بایستید باید به اندازه ای در حدود 3 سانتی متر پایه دیش را به سمت چپ بچرخانید (حرکت دیش به سمت شرق) .
از نظر ارتفاع دیش ، در جهت آسترا دیش خوابیده تر است(نسبت به هاتبرد). بنابراین باید میله نگهدارنده دیش را به اندازه حدود 3 سانتی متر پایین تر بیاورید.اخبار کوتاه از رسانه های جهان


کمیسیون رادیو تلویزیون کانادا با درخواست پخش تلویزیون الجزیره انگلیسی در سیستم های ماهواره ای کانادا موافقت کرد. پیش از این برخی از احزاب نسبت به محتوای این شبکه ابراز نگرانی کرده بودند اما پس از بررسی های کمیسیون در نهایت درخواست بیش از 2500 از احزاب و گروه ها مبنی بر اضافه کردن الجزیره انگلیسی به شبکه های کانادا تصویب شد.

دادگاه فرانسه شکایت شبکه NTDTV را علیه کمپانی یوتلست رد کرد. NTDTV که یک شبکه مستقل چینی می باشد ادعا کرده بود که کمپانی یوتلست این شبکه را به دنبال فشار مقامات چین از روی ماهواره پایین کشیده است. دادگاه به دلیل اینکه قراردادی بین این شبکه و کمپانی یوتلست بسته نشده بود شکایت NTDTV را رد کرد.

شبکه استرالیا با پلی استیشین در استرالیا قابل مشاهده خواهد بود. از امروز برنامه های تلویزیون ABC استرالیا از طریق PS3 (پلی استیشین 3) نیز پخش می شود. تماشای این شبکه از طریق PS3 با ISP هایی که خدمات اینترنتی نامحدود می دهند نامحدود خواهد بود و به راحتی می توان شبکه ABC iView را از این طریق در تلویزیون مشاهده کرد

دولت برمه برای مقابله با تاثیر رادیوهای موج کوتاه خارجی، رادیوهای جدید داخلی راه اندازی می کند. رادیوهای جدید FM برای جلوگیری از تاثیر رادیوهایی نظیر رادیوی برمه زبان صدای آمریکا، بی بی سی و رادیو آزاد آسیا در برمه راه اندازی می شوند.

بینندگان تلویزیون Russia Today در واشینگتن از بینندگان سایر رقبای بین المللی بیشتر هستند. بر طبق یک نظرسنجی از سوی "مرکز تحقیقات مدیای نیلسون" اکثر بینندگان در واشینگتن ترجیح می دهند برنامه های Russia Today را نسبت به شبکه هایی نظیر Aljazeera English، DW، France24، EuroNews و CCTV-9 ببینند.

استقبال غیر منتظره از پروژه تدریس زبان انگلیسی با موبایل. در بنگلادش پروژه تدریس زبان انگلیسی از سوی BBC روی تلفن های همراه بیش از 300 هزار درخواست کننده داشته است. مسولین این پروژه انتظار داشتند که در روزهای نخستین 25 هزار نفر ثبت نام کنند که تعداد بسیار زیاد متقاضیان آنها را شگفت زده کرده است.

و خبر آخر آنکه تلویزیون های جهانی در امارات روی یک صفحه کوچک دیده می شوند. بیش از 13 کانال بین المللی از این پس روی تلفن های همراه امارات از طریق تکنولوژی DVB-H قابل مشاهده خواهند بود. شبکه های BBC World،Dubai Sports، العربیه ،ابوظبی و Show Sports از جمله این تلویزیون ها هستند.

تلویزیون دویچه وله آلمان ماهواره آسترا را ترک می کند. DWTV و دو کانال رادیویی DW01 و DW04 پایان سال میلادی 2009 ماهواره آسترا واقع در 19.2 شرقی را ترک می کنند . از آن پس پوشش این شبکه ها روی اروپا تنها از طریق ماهواره هاتبرد خواهد بود.

صدام حسین صاحب تلویزیون ماهواره ای شده است. تلویزیون "صدام حسین" متعلق به گروه بعثی عراق است که با آغاز فعالیت هایش به دنبال فشارهای سیاسی به "Al-Arabi" تغییر نام داد. برنامه های این شبکه را سخن رانی ها و زندگی نامه صدام شامل می شوند. Al-Arabi از طریق ماهواره های عربست و نایلست پخش می شود گرچه صداوتصویر آن بارها قطع شده است اما دولت عراق در مورد وجود این شبکه اظهار نظری نکرده است.

یورونیوز چهار زبان جدید را به کانال تلویزیونی خود اضافه می کند. زبان های لیتوانی،رومانیایی،سربی و اوکراینی چهار زبان نیمه وقت جدید در تلویزیون یورونیوز هستند. یورونیوز هم اکنون به هشت زبان عربی،انگلیسی،فرانسوی،آلمانی،ایتالیایی،پرتقالی،روسی و اسپانیایی به صورت تمام وقت سرویس می دهد زبان ترکی یورونیوز نیز از ژانویه 2010 رسما افتتاح می شود.

در سوئد Boxer ،پلتفورم تلویزیون آبونمانی این کشور ششمین شبکه چند رسانه ای خود را اضافه کرد. شوتایم ، استار، TV7، بی بی سی و Diseney XD از این پس در فرمت MPEG-4 از Multiplex6 پخش می شوند. این شبکه تقریبا 60 درصد خانه های سوئد را پوشش می دهد و در تلاش است بزودی کل سوئد را در برگیرد.

رادیو استرالیا هفتادومین سالگرد خود را جشن گرفت. "رادیو استرالیا" متعلق به کمپانی ABC هفتادومین سالگرد روی ایر بودن خود را در ملبورن جشن گرفت. در این مراسم مارک اسکات مدیر تولید ABC در مورد نقش رادیو استرالیا طی سال های فعالیتش سخن گفت.

و در خبر آخر بخش کوچک قرقیزی در بی بی سی برنامه تلویزیونی قرقیزستانی تولید می کنند. بر طبق همکاری مشترکی بین بی بی سی ، تلویزیون داخلی قرقیزستان و رادیوی KNTR برنامه سی دقیقه ای SAPAR (سفر) در قرقیزستان روی ایر می رود.
منتظر نظرات شما در مورد "اخبار کوتاه از رسانه های جهان" هستیم. بخش پیام ها پایین هر مطلب آماده دریافت نظرات،انتقادات و پیشنهادات شماست.معرفی شبکه تلویزیونی PhysiquePhysique TV چند ماه هست که از طریق  فرکانس 10853 ماهواره هاتبرد 6 پخش می شود.این شبکه ورزشی مربوط به ورزش " بدنسازی " است و برنامه هایش را به زبان انگلیسی پخش می کند.این شبکه ورزشی ظرف چند هفته گذشته از طریق ماهواره آتلانتیک برد 4(نایلست) هم بر روی ایر رفت.

مشخصات دریافت:

(Satellite: Atlantic Bird 4 ( Nilesat
Freq:11316
SR: 27500
POL: Ver
FEC: 3/4
Channel Name: Physique TV

مشخصات دریافت:


Satellite: Hotbird 6
Freq:10853
SR: 27500
POL: hor
FEC: 3/4
Channel Name: Physique TVdel.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر