خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
محرم در نقاط مختلف جهان چگونه می‌باشد؟! - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
شنبه 5 دی‌ماه سال 1388محرم در نقاط مختلف جهان چگونه می‌باشد؟!


در هند ساختمان‌هایی را برای عزاداری در اختیار مسلمانان قرار می‌دهند و در بسیاری از مناطق هند و کشمیر، مسلمانان و دوستداران اهل بیت...
آنچه خواهید خواند، اختصاص دارد به برگزاری ماه محرم و سنت‌هایی از این مراسم در سراسر دنیا که هر ساله در هر نقطه از جهان برگزار می‌شود.

هند: در هند ساختمان‌هایی را برای عزاداری در اختیار مسلمانان قرار می‌دهند و در بسیاری از مناطق هند و کشمیر، مسلمانان و دوستداران اهل بیت در ایام سوگواری محرم به ویژه از صبح تا قبل از ظهر عاشورا، خوردن و آشامیدن را به حداقل می‌رسانند...

پاکستان: مردم پاکستان از دوازده قرن پیش مراسم سوگواری سالار شهیدان را برگزار می‌کنند. در مجالس پاکستانی‌ها، هنگامی که عزاداری شروع می‌شود، تمام سوگواران از خوردن، نوشیدن و سخن گفتن تا پایان مراسم خودداری می‌کنند. در پایان مراسم، عزاداران با غذاهایی شبیه آب‌گوشت و قیمه به همراه برنج زردرنگ پذیرایی می‌شوند و ظهر عاشورا غذایی مانند حلیم که از گندم و گوشت تهیه می‌شود در کاسه بین عموم تقسیم می‌شود.

لبنان: از گذشته‌های دور مسلمانان لبنان با وجود حاکمیت حکومت مخالفشان دست به عزاداری می‌زدند، در این کشور از سال 1973 روز عاشورا برای اولین بار در تمامی مناطق لبنان و نهادهای دولتی و بازار، تعطیل رسمی اعلام شد. در روز عاشورا  در لبنان غذاهای سنتی تهیه می‌شود، این غذاها حاوی نخود، آب‌گوشت، برنج، لپه و با طعم تند و ادویه‌دار است و عزاداران بعد از اجرای مراسم پذیرایی می‌شوند.

اردن: در اردن نیز مردم روز دهم ماه محرم، طبق سنت دیرینه به یاد امام حسین(ع) و یارانش فقرا و مستمندان را اطعام می‌کنند. در این روز اغلب مسلمانان فعالیت روزانه خود را تعطیل می‌کنند و کار کردن را کنار می‌گذارند، مسلمانان این کشور در شهر موته بر سر مزار شهید جعفر طیار می‌روند و عزاداری می‌کنند.

جنوب شرق آسیا: در جزیره سوماترای اندونزی به عزای حسینی، «تابوت» و در جاوه «سورات» می‌گویند. آنان در روز هفتم محرم، نمادی از دست امام حسین(ع) که در گلدانی نهاده شده را در معابر و خیابان‌ها گردانده و مردم به یاد وقایع کربلا سوگواری می‌کنند. صبح روز نهم محرم عمامه‌ای سفیدرنگ که توربان نامیده می‌شود به نشانه عمامه امام حسین(ع) تهیه شده و در مراسمی، خاطراتی از فداکاری‌های سرور شهیدان بیان می‌شود در ماه محرم و صفر از جشن عروسی و ازدواج خودداری می‌کنند.

مراکش: با فرا رسیدن ماه محرم در یک سنت عمومی مردم زکات اموالشان را می‌پردازند و از صبح تا ظهر عاشورا از خوردن و آشامیدن خودداری می‌کنند.

ترکیه: شیعیان در ترکیه روز تاسوعا و عاشورا را به عزاداری و راه انداختن دسته عزاداری و قمه‌زنی و زنجیرزنی می‌پردازند و غذایی به نام «افشون» درست کرده و بین عموم تقسیم می‌کنند.
del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر