خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
معمای پیچیده گلشیفته فراهانی! - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
دوشنبه 2 فروردین‌ماه سال 1389


معمای پیچیده گلشیفته 
فراهانی!

 
شمقدری با اشاره به اینکه بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران از دید معاونت سینمایی مشکل نیست، گفته است : بهزاد فراهانی(پدر گلشیفته فراهانی) نگرانی‌هایی را درباره حضور و بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران دارد که این موضوع به 6 ماه قبل بازمی‌گردد.

شمقدری عنوان کرده که؛ اگر فراهانی مشکلی از لحاظ حقوقی و قضایی نداشته باشد؛ نباید نگران ورود به ایران باشد.

یک امضا برای بازگشت
جواد شمقدری پیش از این در گفت وگوی دیگری با بیان اینکه معاونت سینمایی موافقت خود را نسبت به بازگشت گلشیفته فراهانی اعلام داشته، گفته بود : باید بگویم که فقط امضای معاونت سینمایی ارشاد برای بازگشت باقی مانده است.
شمقدری افزوده بود : در حال حاضر پرونده افرادی که مطرح شده‌اند که ممنوع‌التصویر سینما هستند در اختیار بخش قضایی است و در آنجا متوقف شده بود و رسیدگی آنها به تأخیر افتاده بود و ما فقط سعی کرده‌ایم که این پرونده‌ها به جریان بیفتد و چون بخش قضایی به ما مربوط نمی‌شود از جزئیات این پرونده‌ها با خبر نیستیم.

دختر خوب سینمای ایران
اما اظهارات رسول صدر عاملی در مراسم افتتاحیه سال گذشته جشنواره فجر از یاد نرفته بود . او با آرزوی بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران گفته بود :کاش می توانستیم دختر خوب سینمای ایران را از برلین برگردانیم .

تشکر از شمقدری و آرزوی حضور درایران
پیش از این گلشیفته فراهانی در گفت وگویی با برخی رسانه ها بااشاره به اظهارات شمقدری درزمینه بازگشت او به ایران گفته بود :جا دارد که از آقای شمقدری خیلی تشکر کنم . شاید کمتر پیش آمده که دوستان در وزارت ارشاد این طوری به فکر چنین مسائلی باشند.
وی درعین حال گفته بود :در نهایت بزرگترین آرزوی من این است که به زبان خودم و برای مردم خودم فیلم بازی کنم.

از درخت گلابی تا درباره الی
گلشیفته فراهانی که بیش از یک دهه است در سینمای ایران فعالیت دارد دراین سالها در فیلم‌های مهمی چون درخت گلابی، زمانه، بوتیک، اشک سرما، به نام پدر، میم مثل مادر، دیوار ،همیشه پای یک زن درمیان است ،جایی دیگر ،ماهی ها عاشق می شوند ،نیوه مانگ ،درباره الی و سنتوری به ایفای نقش پرداخته‌است. او جوان‌ترین بازیگری است که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرده‌است. درخت گلابی جایزه بهترین بازیگر نقش اول بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۷۶ را در سن ۱۴ سالگی برایش به ارمغان آورد. برای فیلم اشک سرما برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از هشتمین دوره جشن خانه سینما شد و برای فیلم بوتیک جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بزرگ سه قاره (در نانت فرانسه) را بدست آورد.

گلشیفته فراهانی بازیگر محبوب کار گردانان نسل انقلاب ودفاع مقدس

اما یکی از ویژگیهای منحصر به فرد وقابل تامل خانم گلشیفته فراهانی این است که تا کنون سابقه همکاری با مطرح ترین ومهمترین کار گردان انقلاب و دفاع مقدس را داشته است . میم مثل مادر (رسول ملاقلی پور )،به نام پدر (ابراهیم حاتمی کیا)اشک سرما (عزیزالله حمید نژاد) ،همیشه پای یک زن در میان است (کمال تبریزی)و... فیلمهایی بوده که گلشیفته در آنها حضوری بسیار موفق و تحسین برانگیز داشته است.

حاتمی کیا و گلشیفته
جالب است بدانید که ابراهیم حاتمی کیا که در فیلم به نام پدر با گلشیفته فراهانی همکاری داشته درزمان نمایش این فیلم در یادداشتی در ماهنامه فیلم(شماره ۳۴۲) درباره خانم فراهانی می‌نویسد :گلشیفته فراهانی با همان اولین برخوردش چنان شیفته‌ام کرد که دیگر بازیگران کاندیدا که همگی قدرتمند بودند را برایم بی رنگ کرد .البته از بازیگران دیگر این فیلم همچون پرویز پرستویی و مهتاب نصیر پور نیز تمجید کرده بود.

توانایی‌های ذاتی گلشیفته به روایت ملاقلی پور
اما مرحوم «رسول ملاقلی‌پور» از مطرح ترین کار گردانان سینمای دفاع مقدس درزمان نمایش فیلم میم مثل مادر درباره انتخاب گلشیفته فراهانی برای ایفای نقش مادر در فیلم «میم مثل مادر» به خبرگزاری فارس گفته بود : از زمان نگارش فیلمنامه به خانم فراهانی برای ایفای این نقش فکر می‌کردم.
وی افزوده : اولین و آخرین انتخابم برای نقش سپیده، خانم فراهانی بود،آن هم در حالی که یک عده مدام به من می گفتند انتخاب خانم فرهانی برای این نقش به خاطر سن کم‌ شان،انتخاب درستی نیست.اما خانم فراهانی با توجه به توانایی‌های ذاتی که در عرصه بازیگری دارند به خوبی توانستند سه مقطع عمر یک مادر را در این فیلم به تصویر بکشند.البته من توانایی های ایشان را در فیلم‌های دیگر هم دیده بودم.
این کارگردان فقید سینمای ایران ادامه داده بود : پس ار دیدن فیلم «اشک سرما» مطمئن شدم ایشان از عهده ایفای نقش مادر به خوبی بر می‌آیند.فیلمبرداری هم که آغاز شد و چند روز گذشت خانم فراهانی آنقدر خوب ظاهر شد که من خیالم از بابت این انتخاب به کلی راحت شد.

ایمان واقعی ملاقلی پور به روایت گلشیفته
مرحوم ملاقلی پور همانطور که در گذشت او باعث تاثر بسیاری از مردم وعلاقه مندان سینما شد سبب شد تا بسیاری از هنرمندان وشخصیتها پس از در گذشت او به تمجید از شخصیت وویژگی های اخلاقی او بپردازند . یکی از آنها گلشیفته فراهانی بود که در مراسم بزرگداشت او زوایای پنها ن مانده دیگری از شخصیت مرحوم لاقلی پور را بازگو کرد . گلشیفته فراهانی بازیگر فیلم میم مثل مادر، در این مراسم گفت: رسول ملاقلی‌پور تنها یک کارگردان نبود، بلکه یک امید بزرگ برای سینمای ایران بود و آرامشی که در وجود آن مرحوم موج می‌زد حاکی از ایمان واقعی و اخلاص وی در کارهایش است. به گفته گلشیفته فراهانی، رسول ملاقلی پور به عنوان یک انسان پرمهر با ایجاد ارتباط صمیمانه بین اعضاء گروه توانسته بود در عرصه هنر بسیار موفقیت آمیز عمل کند.
del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر