خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
پخش ویدیوی دیجیتالی-زمینی ( DVB-T ) - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
شنبه 8 آبان‌ماه سال 1389

DVB TERRESTRIAL

پخش ویدیوی دیجیتالی-زمینی ( DVB-T ) l www.dvbpersian.co.cc l

پخش ویدیوی دیجیتالی-زمینی یک استاندارد اروپایی برای پخش تلویزیون دیجیتال می باشد. این سیستم برای اولین بار در سال 1997 در بریتانیا مورد بهره برداری قرار گرفت. در این سیستم ابتدا صوت و تصویر دیجیتایز شده وسپس مورد فشرده سازی قرار می گیرند تا از حجم داده‌ها کاسته شود. سپس اطلاعات حاصله از صدا و تصویر به صورت بسته هایی در لابلای یکدیگر قرار گرفته و جریان داده ارسالی را تشکیل میدهند. برای حفاظت از این جریان داده در مقابل خطاهای احتمالی در کانال انتقال مقداری اطلاعات تصحیح خطا بدان افزوده شده و بروش مدولاسیون چند حاملی COFDM ارسال می شوند.

این سیستم که توسط موسسه ETSI استاندارد شده است امروزه در بسیاری از کشورها از جمله ایران به عنوان سیستم پخش تلویزیونی انتخاب شده است.

از مزایای بسیار استاندارد DVB-T نسبت به سیستم پخش تلویزیونی زمینی آنالوگ می توان به قابلیت دریافت تصاویر تلویزیونی در هنگام تحرک گیرنده (مجهز به Doppler Corrector) اشاره نمود. همچنین در تلویزیون آنالوگ برای پخش یک برنامه تلویزیونی SD نیاز به پهنای باند فرکانسی معادل 8MHz میباشد. جالب توجه است که در صورت استفاده از کدینگ H.264 برای فشرده سازی تصاویر میتوان تا 8 برنامه تلویزیونی SD را در همان پهنای باند 8MHz ارسال نمود. لذا میتوان تعداد حداکثر برنامه‌های تلویزیونی قابل ارسال در باندهای UHF و VHF را به میزان قابل توجهی افزایش داد. به منظور دریافت تصاویر ارسال شده به روش دیجیتال توسط تلویزیون‌های آنالوگ مرسوم از دستگاهی بنام جعبه تطبیق( Set Top Box)استفاده میشود. استاندارد متعاقب DVB-T که انعطاف بیشتری جهت پخش تصاویر با وضوح بالا HD را فراهم می آورد تحت عنوان DVB-T2 شناخته میشود.


توضیحات فنی فرستنده پخش ویدیوی دیجیتالی-زمینی


پخش ویدیوی دیجیتالی-زمینی ( DVB-T )


طرحی از سیستم انتقال DVB-T
جزئیات فنی ارسال DVB-T در ایران


Modulation  ==>  64-QAM‎

 

‎ FEC coding rate  ==>  2/3‎
   

‎Number of carriers ==>  8k‎
   

‎   Video codec  ==>   H.264/MPEG-4 AVC‎
   

‎Audio codec ==>  HE-AAC‎
   

‎Guard interval  ==> 1/8‎
   

‎Bandwidth  ==> 8MHz‎
   

‎  Frequency band   ==>   UHF‎
   پخش ویدیوی دیجیتالی-زمینی ( DVB-T )
افتتاح سیستم دیجیتال زمینی DVB-T شهر قم از اول آبان ماهdel.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر