خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
مقایسه کامل و تصویری تلویزیون های 3 بعدی سامسونگ و ال جی - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
سه‌شنبه 16 آذر‌ماه سال 1389مقایسه کامل و تصویری تلویزیون های 3 بعدی سامسونگ و ال جی
 


Samsung VS LGدو تلویزیون سه بعدی تولیدی شرکت های ساموسنگ مدل C8000 و ال جی مدل LX9500 را مورد آزمایش قرار دادیم. در ادامه تصاویر مختلفی از تلویزیون ها، عمق تصویر هر یک، Crosstalk ، عینک ها و سایر جوانب آنها را بررسی خواهیم کرد.


عینک هر دو تلویزیون بر اساس تکنولوژی یکسانی کار می کنند (Active shutter) و هر دو توسط USB قابل شارش شدن هستند. در تصویر زیر، عینک سمت چپ مربوط به تلویزیون های سامسونگ و عینک سمت راست متعلق به تلویزیون های ال جی است.عینک ال جی دور سر و روی گوش ها کمی محکمتر بوده ولی عینک ها به طور کل شبیه هستند.


عینک تلویزیون LG در سمت چپ و عینک تلویزیون سامسونگ در سمت راست نشان داده شده است.
عینک ها به صورت مشابه عمل می کنند، اگر شما سر خود را کمی بچرخانید و یا از صفحه تلویزیون زاویه بگیرید، تصاویر تیره خواهند شد.اکر عینک را در به صورت عمودی (زاویه 90 درجه) نگه دارید تصویر تلویزیون تار خواهد شد. این اتفاق در تلویزیون های سه بعدی پلاسما نمی افتد.


تصاویر سه بعدی و عمق آنها

هر دو تلویزیون عمق تصویر خوبی دارند. بین اشیا و زمینه تصویر کاملا فاصله وجود داشته و بیشتر اشیا با جزئیات قابل مشاهده هستند.C8000 تصویر سه بعدی تیره تری از LX9500 داشته که باعث می شود به طور کل تصویر جذاب تری داشته باشید ولی تصاویر تیره به همین علت تیرگی و Brightness کمتر، خیلی واضح نیستند. Brightness یا روشنایی LX9500 بیشتر از C8000 است. Brightness برای تلویزیون های سه بعدی یکی از فاکتور های مهم به شمار می رود.شیشه جلوی ال جی LX9500 نور را منعکس کرده و بنابراین در صورتی که نور زیادی به آن بتابد، کمی آزاردهنده است. C8000 در این زمینه بسیار بهتر عمل می کند.

آنچه در مورد هر دو تلویزیون وجود دارد این است که پدیده سه بعدی در آن ها از پلاسمای VT25 پاناسونیک قانع کننده تر هستند. زمانی که یک تصویر در تلویزیون پلاسمای VT25 در حال خروج از پنل باشد تصویر آن کمی تار و غیر طبیعی می شود.در تولید تصاویر سه بعدی، LX950 موفق تر است. تصویر در این تلویزیون کمتر تار می شود. خصوصا زمانی که تصویر در حال نمایش منظره ای در پس زمینه بوده و شی خاصی را در جلوی آن نمایش می دهد تصویر در LX950 کمتر تار می شود.تصاویر هر دو تلویزیون از پلاسما سه بعدی VT25 روشن تر هستند. بنابراین اگر بیشتر در طول روز از تلویزیون سه بعدی خود استفاده می کنید بهتر است یک LCD سه بعدی تهیه کنید. ولی اگر بیشتر اهل فیلم دیدن در شب و محیط های تاریک هستنید پلاسما نیز گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.
Crosstalk سه بعدی

اگر در مورد Crosstalk اطلاعات کاملی ندارید لطفا به دایرکتوری IT زومیت مراجعه کنید. این پدیده باعث ایجاد هاله ای تار دور تصاویر می شود. در تصویر زیر سمت چپ، Crosstalk که مهمترین پدیده در تلویزیون های سه بعدی است را مشاهده می کنید.تلویزیون های سامسونگ و ال جی هر دو معضل Crosstalk را دارند. ولی این معضل در VT25 وجود نداشت. از آنجا که پنل های LCD و LED کند هستند و Response Time و Refresh Rate پایینی دارند نمی توانند مسئله Crosstalk را حل کنند. در سامسونگ C8000 هاله دور تصاویر، کمی تیره و تار بوده و بنابراین باعث می شود بیشتر به چشم بیاید. نتیجتا C8000 دارای Crosstalk بیشتری است ولی میزان این Crosstalk به تصویر در حال پخش نیز بستگی دارد. در تصویری که رنگ های آن تیره باشد Crosstalk کمتر به چشم می آید. ولی در تصاویری که روشن هستند Crosstalk سامسونگ کاملا واضح است.

جمع بندی و اعلام نتیجه داوری

در کل کیفیت تصویر سه بعدی در هیچ یک از دو LCD نام برده شده خیلی عالی نیست. زیرا معضل Crosstalk در هر دو تلویزیون به چشم می خورد. C8000 تصاویر قوی تری ایجاد می کند که بعضی مواقع عمق بیشتری هم دارند ولی LG LX9500 روشنایی بیشتری داشته و Crosstalk کمتری هم دارد ولی به هرصورت در طول روز و به علت بازتاب نور شیشه جلوی آن، کمی اذیت کننده است.در حال حاضر همچنان VT25 پاناسونیک بهترین تلویزیون سه بعدی است که به همه کاربران پیشنهاد می شود. این تلویزیون تقریبا Crosstalk ندارد که از مزایای بسیار مهم آن است.


منابع : Flatpanelshd و zoomit

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر