خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
معرفی برنامه های نوروزی تلویزیون فارسی بی بی سی - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
شنبه 21 اسفند‌ماه سال 1389معرفی برنامه های نوروزی تلویزیون فارسی بی بی سی


امسال تلویزیون فارسی بی بی سی با دو هفته برنامه های دیدنی و سرگرم کننده به استقبال سال جدید خورشیدی می رود. کنسرت و مستندهای موسیقی بخش بزرگی از این برنامه ها را تشکیل می دهد، اما در کنار آن دو برنامه طنز، و همینطور مستندهای سیر و سفر در ارتباط با ایران و ایرانیان از جمله برنامه های متنوعی است که در این دو هفته پخش خواهد شد.در شب نوروز پخش برنامه های ما از یک بامداد قطع نمی شود بلکه بعد از ساعت ۱۲ نیمه شب به وقت ایران با یک ساعت ترانه های شاد،‌ یک ساعت کنسرت کریس دی برگ، و نیم ساعت طنز با هادی خرسندی، به برنامه ویژه نوروز می رسیم.
برنامه ویژه شب نوروز

امسال برنامه نوروزی و تحویل سال ما با دو سال گذشته کاملا متفاوت است. این بار نوروز را در یکی از معروف ترین نهادهای فرهنگی بریتانیا که گنجینه های بزرگی از تمدن های مختلف جهان را در خود جای داده جشن می گیریم. به گنجینه های ایران و افغانستان سر می زنیم ... برنامه ای همراه با رقص و اجرای ترانه های شاد از نقاط مختلف ایران ...

پخش اول – شب سال نو ساعت ۰۲:۳۰ بامداد به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه اول فروردین (۱۶:۰۰) – سه شنبه ۲ فروردین (۱۳:۰۰) – سه شنبه ۲ فروردین (۲۲:۰۰) – چهارشنبه ۳ فروردین (۱۲:۰۰)
کنسرت کریس دی برگ

خواننده ای که بین ایرانی ها بسیار محبوب است و سه دهه شهرت جهانی دارد مجموعه ای یک ساعته از اجرای معروف ترین ترانه هایش را برای پخش به تلویزیون فارسی بی بی سی داده است. این مجموعه از تازه ترین دی وی دی کنسرت های کریس دی برگ در اروپا و آفریقای جنوبی است.

این برنامه فقط یک بار و آن هم در شب نوروز پخش خواهد شد.

دوشنبه اول فروردین – (۰۱:۰۰) به وقت ایران
طنز صحنه با هادی خرسندی

هادی خرسندی شاعر و طنزپرداز ایرانی سال هاست علاوه بر انتشار طنزهایش در رسانه های مکتوب و اینترنتی، برنامه هایی را هم به عنوان خرسندآپ کمدی به سبک استندآپ کمدی های غربی اجرا می کند.

در برنامه نوروزی امسال تلویزیون بی بی سی فارسی یکی از این خرسندآپ کمدی ها که پیشتر ضبط شده به نمایش گذاشته می شود. در این برنامه دو قسمتی هادی خرسندی سنت های نوروزی ایرانیان را به طنز می کشد، با شاعران و خواننده های ایرانی شوخی می کند، سر به سر سیاست و سیاستمداران می گذارد و در این میان خودش را هم دستمایه طنزهایش می کند.
قسمت اول

پخش اول – دوشنبه ۱ فروردین – ۰۲:۰۰ به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه ۱ فروردین (۱۵:۰۰) – دوشنبه ۱ فروردین (۲۳:۳۰) – چهارشنبه ۳ فروردین (۱۷:۳۰)
قسمت دوم

پخش اول – شنبه ۶ فروردین - ۲۱:۳۰ به وقت ایران

تکرارها – یکشنبه ۷ فروردین (۱۹:۳۰) – دوشنبه ۸ فروردین (۱۶:۳۰) – پنجشنبه ۱۱ فروردین (۳۰ دقیقه بعد از نیمه شب)


فیلم آبدارچی
دنیای سینما فقط دنیای فیلم سازها و بازیگرها نیست. در این صنعت جذاب عاشق هایی هم هستن که کمتر دیده می شن اما چرخ های سینما روی دوش اونها می چرخه. حمید جبلی بازیگر سرشناس سینمای ایران در فیلم "آبدارچی" به سراغ یکی از این آدمها رفته. آپارات ویژه عید این فیلم را نمایش می دهد.

پخش اول – دوشنبه ۱ فروردین – ۰۳:۳۰ به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه ۱ فروردین (۱۳:۰۰) – سه شنبه ۲ فروردین (۱۲:۰۰) – چهارشنبه ۳ فروردین (۲۲:۰۰)سربازان فردای افغانستان

در نظر است تا سال ۲۰۱۴ میلادی نیروهای افغان مسوولیت کامل امنیتی را از نیرو های خارجی تحویل بگیرند. اما افغانها چقدر برای این کار آماده اند؟

داود قاریزاده مدتی را در مرکز آموزش ارتش افغانستان در کابل سپری و جریان آموزش چهار داوطلب را از نزدیک دنبال کرده است. جریان استخدام و ورود به مرکز آموزشی، سبک زندگی در این مرکز و آمادگی برای آغاز دوره هشت هفته ای آموزش نظامی، جریان آموزش (تیراندازی و انجام عملیات)، صحبت با سربازان در باره بیم و امید شان، و ارزیابی ها از توانایی های ارتش افغانستان از جمله بخشهای این برنامه است.

پخش اول – شنبه ۲۸ اسفند – ۲۰:۳۰ به وقت ایران

تکرارها – یکشنبه ۲۹ اسفند (۱۰:۳۰) – دوشنبه ۱ فروردین (۱۲:۰۰) – سه شنبه ۲ فروردین (۱۶:۰۰)گلهای ماندگار

برای نوروز امسال برنامه فرهنگی هنری تماشا به بینندگانش یک عیدی ویژه هدیه می کند. حدود چهل سال پیش، در اوایل دهه پنجاه شمسی، مسعود بهنود روزنامه نگار و مجری تلویزیون، با چند نفر از موسیقیدان های مهم آن زمان گفتگوهایی انجام داده که بعضی از آنها از گزند حوادث این چهار دهه جان سالم به در برده اند.

این مصاحبه ها با کسانی صورت گرفته که گاه حتی تعداد قطعات عکسی که از آنها موجود است از تعداد انگشتان دست فراتر نمی رود. گفتگوهایی با غلامحسین بنان، ادیب خوانساری و احمد عبادی سه موسیقیدان بزرگ، دستمایه برنامه نوروزی امسال تماشا قرار گرفته اند. مسعود بهنود برای روایت دوباره این مصاحبه ها به سراغ ه الف سایه رفته تا تصویر کاملی از این پیشکسوتان موسیقی ایران بدست دهد.

پخش اول – دوشنبه ۱ فروردین – ۱۸:۰۰ به وقت ایران

تکرارها – سه شنبه ۲ فروردین ۱۰:۰۰ – چهارشنبه ۳ فروردین (۰۱:۰۰) – پنجشنبه ۴ فروردین (۲۰:۰۰)از نزدیک با ببرک وسا

ببرک وسا آهنگساز و رهبر ارکستر افغان رئیس موسیقی رادیو تلویزیون ملی افغانستان بود که بعد از کودتای ۱۹۷۸ به آلمان مهاجرت کرد و زندگی خود را دوباره در آنجا ساخت. او از چهره های شناخته شده موسیقی این کشور بشمار می رود و موسیقی محلی افغانستان را برای ارکستر و گروه کر درآلمان بازسازی می کند. ساخت موسیقی سرود ملی جدید افغانستان از دستاوردهای اخیر ببر وساست. در این مستند آصف معروف ما را با زندگی شلوغ و پر کار وسا آشنا می کند. از زیرزمین خانه و اتاق موسیقی شخصی او ساخته شدن قطعه ای موسیقی از یک ملودی ساده افغان را می بینیم. با او در مقابل ارکستر شصت نفره و گروه کر قرار می گیریم و قطعات کلاسیکی را که برای ترانه های محلی "بته والا" ، "من عسگرم" و "شاد کن جان من" تنظیم کرده می بینیم و می شنویم.

پخش اول – یکشنبه ۲۹ اسفند – ۲۳:۰۰ به وقت ایران

تکرارها – چهارشنبه ۳ فروردین (۱۷۰۰) – پنجشنبه ۴ فروردین (۳۰ دقیقه بعد از نیمه شب) – جمعه ۵ فروردین (۱۵:۳۰)
از شیراز تا زنگبار

در این سفر کاوشگرانه بهزاد بلور ردپای ملوانان ایرانی که حدود هزار سال پیش برای تجارت به شرق آفریقا رفتند را دنبال می کند . به جزیره ادویه و سواحل شنی سفید زنگبار می رود، جزیره ای که در گوشه و کنار آن دور ازچشم جهانگردان بناها و قبرستانهایی برجا مانده که منسوب به شیرازی هاست.

هزاران نفر در این جزیره باور دارند که از نوادگان ملوانان ایرانی هستند که چندین نسل در این جزیره و شرق آفریقا حکومت کردند. جشن نوروزشان را در قلب تابستان برگزار می کنند.

در این برنامه به دست نخورده ترین مناطق جزیره می رویم و با مردمی آشنا می شویم که سالها تماسشان را با دنیای خارج قطع کرده اند. بناهایی را می بنیم که از مرجان و آهک ساخته شده و خوراکی هایی را می چشیم که منسوب به ایرانی هاست.

در این مستند سعی می کنیم پرده از معماهای تاریخی برداریم و ببینیم چرا هیچ اثری از این شیرازیان در تاریخ ایران نیست. با ما همسفر شوید.

پخش اول – دوشنبه ۸ فروردین - ۰۱:۰۰ به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه ۸ فروردین (۱۷:۰۰) – چهارشنبه ۱۰ فروردین (۲۲:۰۰) – پنجشنبه ۱۱ فروردین (۱۲:۰۰) – شنبه ۱۳ فروردین (۰۱:۰۰)
گفتگو با راجر واترز

کاوه باسمنجی با راجر واترز از اعضای اصلی گروه معروف راک پینک فلوید در نیویورک به گفتگو نشسته است. راجرز واترز پس از ده سال تور جدید و بزرگ آلبوم بسیار معروف خود "دیوار" را شروع کرده است.

اهمیت این کنسرت این بار نه بخاطر پخش تصاویر ویدیویی بزرگ و انیمیشن های خیره کننده بلکه بخاطر محتوای سیاسی جدیدش قابل توجه است. در این گفتگو که موضوعات متنوعی از بازداشتگاه گوانتانامو تا سینمای ایران را دربر می گیرد راجر واترز تاکید می کند که برای او مهم است که در مقابل ظلم و بی عدالتی در سراسر جهان بایستد.

پخش اول – یکشنبه ۷ فروردین - ۱۲ نیمه شب به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه ۸ فروردین (۱۹:۳۰) – سه شنبه ۹ فروردین (۱۲:۰۰) – پنجشنبه ۱۱ فروردین (۱۱:۳۰)سفر به انتهای زمین: ایران

در این قسمت از مجموعه دوبله شده سفر به انتهای زمین، مجری در جستجوی آتش زرتشتیان به ایران سفر می کند. او از راه تهران و اصفهان به یزد می رسد... در این سفر با افراد مختلف آشنا می شود و سعی می کند تصویری از فرهنگ ایران امروز ارائه دهد.

پخش اول – شنبه ۶ فروردین – (۰۱:۰۰) به وقت ایران

تکرارها – یکشنبه ۷ فروردین (۱۷:۳۰) - یکشنبه ۷ فروردین (۲۲:۰۰)


شهرداد روحانی: نغمه های یک سرزمین
این فیلم به بهانه اولین کنسرت شهرداد روحانی در لندن تهیه شده است. زندگی و آثار او از زبان خودش بررسی می شود و او از تجربه اش در همکاری با ارکستر سمفونیک تهران صحبت می کند. همچنین در این فیلم با سارا روحانی دختر او آشنا می شویم. قطعاتی از اجرای کنسرت آکروپولیس یانی با تنظیم و رهبری شهرداد روحانی و قطعاتی از آثار خود او مثل رقص بهار، رقص عذرا، ابدیت و یکی از کارهای متفاوتش را می بینیم و می شنویم. اجرای قطعاتی از ارکستر سمفونیک تهران به رهبری روحانی قسمتهای دیگر این فیلم است.

پخش اول – شنبه ۲۸ اسفند - نیمه شب به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه ۸ فروردین (۱۲:۰۰) – سه شنبه ۹ فروردین (۲۲:۰۰) – چهارشنبه ۱۰ فروردین (۱۲:۰۰) – پنجشنبه ۱۱ فروردین (۲۰:۰۰)
کنسرت علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی ایران برای اولین بار در سالن کدوگان هال لندن کنسرت داشت. در این کنسرت که در ۲۵ فوریه برگزار شد ترانه هایی از اشعار حافظ را اجرا کرد.

پخش اول – یکشنبه ۷ فروردین – ۱۸:۳۰ به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه ۸ فروردین ۱۲ نیمه شب – چهارشنبه ۱۰ فروردین (۱۹:۳۰) – پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۶:۳۰)ایران من
در این مجموعه چهار قسمتی صادق صبا به زادگاهش گیلان و پس از آن به اصفهان، یزد، شیراز، بوشهر و جزایر خلیج فارس سفر می کند تا تصویری از تنوع فرهنگی، قومی، موسیقی و غذایی ایرانی را به مخاطبان جهانی ارائه کند.
قسمت اول

پخش اول – شنبه ۲۸ اسفند - نیمه شب به وقت ایران

تکرارها – یکشنبه ۲۹ اسفند (۲۱:۰۰) – دوشنبه ۱ فروردین (۰۹:۰۰)
قسمت دوم

پخش اول – سه شنبه ۲ فروردین – ۱۴:۰۰ به وقت ایران

تکرار – جمعه ۵ فروردین (۰۱:۰۰)
قسمت سوم

پخش اول – یکشنبه ۷ فروردین - ۱۲:۰۰ به وقت ایران

تکرار – دوشنبه ۸ فروردین (۲۲:۰۰)
قسمت چهارم

پخش اول – سه شنبه ۹ فروردین ۱۷:۰۰ به وقت ایران

تکرار – جمعه ۱۲ فروردین (۰۱:۰۰)اینجا لندن است

شامگاه هشتم دی ماه ۱۳۱۹، بخش فارسی بی بی سی با یک برنامه رادیویی ۱۵ دقیقه ای آغاز به کار کرد. از آن روز تا کنون که بی بی سی فارسی هفتاد ساله شده، فعالیت بخش فارسی بی‌بی‌سی با حواشی و فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده است. از روایت کودتا و انقلاب و جنگ و ده ها حادثه مهم سیاسی گرفته تا آنچه در قلمرو هنر و فرهنگ می گذشته، این رسانه در اطلاع رسانی برای فارسی زبانان همواره نقش مهمی ایفا کرده است. مستند 'اینجا لندن است' نگاهی گذرا دارد به فعالیت هفتاد ساله بخش فارسی بی‌بی‌سی.

پخش اول – یکشنبه ۲۹ اسفند – ۱۷:۳۰ به وقت ایران

تکرارها – دوشنبه ۱ فروردین (۱۲:۳۰) – سه شنبه ۲ فروردین (۱۱:۰۰)


برای دریافت برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی از طریق ماهواره های هاتبرد و یوتل ست W3A با مشکل مواجه هستند،
می توانند این برنامه ها را از ماهواره Telstar 12 ، Eurobird 2 دریافت کنند.

ماهواره Telstar 12:

ترانسپوندر ۱۰

۱۵ درجه غربی

فرکانس: ۱۲.۶۰۸ افقی

سیمبل ریت: ۱۹۲۷۹

اف.ای.سی: ۲/۳


یوروبرد ۲ (عرب ست):

ترانسپوندر ۱۵۴

۲۵/۵ درجه شرقی

فرکانس: ۱۱.۵۸۵ عمودی

سیمبل ریت: ۲۷۵۰۰

اف.ای.سی: ۳/۴


یوروبرد ۲ (عرب ست):

ترانسپوندر ۱۲۵

۲۵/۵ درجه شرقی

فرکانس: ۱۱.۰۱۳ عمودی

سیمبل ریت: ۲۷۵۰۰

اف.ای.سی: ۳/۴del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر