خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
ماهواره اندازه‌گیری نمک اقیانوس‌ها به فضا رفت - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
یکشنبه 22 خرداد‌ماه سال 1390


ماهواره اندازه‌گیری نمک اقیانوس‌ها به فضا رفت

آژانس فضایی آمریکا “ناسا ” ماهواره جدید بین‌المللی را روز گذشته برای اندازه‌گیری میزان نمک اقیانوس‌ها به فضا فرستاد.

این ماهواره در ساعت 10:20 به وقت محلی روز جمعه از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا توسط موشک دلتا2 به فضا پرتاب شد. این پرتاب در ابتدا قرار بود روز پنج‌شنبه انجام شود، اما به دلیل مشکلی در نرم‌افزار پرواز، این موشک با 24 ساعت تأخیر به فضا رفت.

بر طبق اعلام ناسا، تجهیزاتی روی ماهواره “Aquarius ” نصب شده که به آن قابلیت اندازه‌گیری سطح نمک اقیانوس‌ها را می‌دهد و این ماهواره قرار است به مدت 3 سال در مدار زمین فعالیت کند. اطلاعاتی که این ماهواره به زمین ارسال می‌کند، به محققان کمک می‌کند تا شناخت بهتری در مورد الگوی آب‌وهوا و تغییرات اقلیم به دست آورند.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر