خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
پرتاب کاوشگر ۵ همراه با موجود زنده به فضا - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
سه‌شنبه 7 تیر‌ماه سال 1390


پرتاب کاوشگر ۵ همراه با موجود زنده به فضاسرپرست سازمان فضایی کشور گفت: کاوشگر ۵ همراه با موجود زنده (یک میمون از نژاد زئوس) مردادماه به فضا پرتاب می شود.
دکتر ‘حمید فاضلی’ اظهار داشت: کاوشگر ۵ دارای ساختار همسان با کاوشگر امید است که این بار همراه با موجود زنده میمون از نژاد زئوس به ارتفاع ۱۲۰۰ متری زیر مداری مردادماه پرتاب می شود.
سرپرست سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: پنج میمون در حال آزمایش هستند تا بتوانند تحمل فشارهای فیزیکی، مداری، شتاب های مداری، صوت، ارتعاش و سایر عوامل را هنگام پرتاب داشته باشد.
وی گفت: آزمایش هایی به صورت محیطی و به صورت تجمیعی روی این موجودات انجام شده است ویکی از این میمون ها با کاوشگر۵ پرتاب می شود .
فاضلی افزود: میمون های زئوس از کشورهای جنوب شرقی آسیا وارد کشور شده اند واین میمون ها پس از قرنطینه، تحت آزمایش های پزشکی جهت تعیین سلامت قرار می گیرند، البته این میمون ها باید در دوران نوجوانی و جوانی باشند.
سرپرست سازمان فضایی ایران گفت: در پرتاب آزمایشی زیرسیستمی کاوشگر۵ اصلاحاتی صورت گرفته است، برای مثال حامل این کاوشگر دارای شتاب زیاد است از این رو باید در آن از سوخت مایع استفاده شود.
فاضلی پرتاب آزمایشی زیرسیستمی ‘کاوشگرچهار’ را موفقیت آمیز خواند و افزود: این پرتاب به منظور ارزیابی عملکرد سیستم های حامل محموله انجام شد و نتایج خوبی در عملکرد سامانه محموله در بخش جدایش و ارسال تصویر،تله متری، بازیافت و چتر نجات در برداشت.
فاضلی اظهار داشت: کاوشگرهای فضایی حامل محموله ای هستند که در زاویه نزدیک به قائم و تا ارتفاع ماورای جو – معادل ۱۲۰ کیلومتر- پرتاب می شوند و بلافاصله باز می گردد به طوری که زمان رفت و برگشت آن در مجموع کمتر از ۲۰ دقیقه خواهد بود.
وی افزود: این درحالی است که ماهواره ها تا ارتفاع ۲۵۰ کیلومتری و با سرعت مماسی ۷۳۰۰ تا ۷۶۰۰ کیلومتر برثانیه پرتاب می شوند تا بتوانند در مدار زمین قرار بگیرند.
کاوشگر ۴ دردهه فجر سال گذشته رونمایی شد و در ۲۴ اسفندماه ۱۳۸۹ همراه با عروسک میمون پرتاب شد.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر