خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
به زودی، پرتاب ماهواره سنجشی پارس ۲ - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
چهارشنبه 22 تیر‌ماه سال 1390


به زودی، پرتاب ماهواره سنجشی پارس ۲

سرپرست سازمان فضایی ایران از طراحی و پرتاب ماهواره سنجشی ‘پارس ۲′ و پرتاب آن با پرتابگر ساخت داخل خبر داد.

به گزارش سایت همسایه ایرنا “حمید فاضلی” افزود: در فناوری به کار رفته در ماهواره سنجشی پارس ۲ تلاش شده که از زیرساخت ها و محصولاتی با فناوری بالا استفاده شود.

سرپرست سازمان فضایی ایران ادامه داد: ماهواره سنجشی پارس ۲ با هدف تصویربرداری و قدرت تفکیک قابل توجه طراحی و تولید می شود و بناست در ماموریت هایی نظیر مدیریت بلایای طبیعی، حوزه های دفاعی، ریز گردها و دیگر موارد استفاده شود.

وی گفت: پروژه ماهواره ای “پارس ۲″ در پژوهشکده تحقیقات فضایی در حال انجام است که این طرح عملیاتی سنجش از دور با عمر حدود ۳ سال طراحی می شود.
سرپرست سازمان فضایی ایران یادآورشد: سازمان فضایی ایران بر انجام طرح های یکپارچه سیستم های سنجشی تاکید دارد به این معنا که حامل و محموله به طور همزمان توسعه یابد و در داخل تولید شود.
به گفته فاضلی، در ساخت پرتابگرها به مواردی مانند وزن ماهواره، نقطه مداری پرتاب، مدار مورد نظر و وزن ماهواره توجه می شود.
سرپرست سازمان فضایی ایران ادامه داد: همزمان با مراحل طراحی ماهواره سنجشی پارس ۲، پرتابگر مربوط به آن نیز در کشور ساخته می شود.
وی به ویژگی طرح ماهواره سنجشی پارس ۲ اشاره کرد و توضیح داد: توانمندی های تصویربرداری با دقت بیشتر و توانمندی کنترل دوربین ها در تعیین وضعیت نقاط موردنظر برای تصویربرداری از قابلیت های این پروژه به شمار می رود.
فاضلی به ویژگی ماهواره پارس ۲ اشاره کرد و گفت: دوربین های دقیق با قابلیت تامین دقت اپتیکی مورد نیاز، ویژگی تامین توان از طریق سلولهای خورشیدی نصب شده روی ماهواره را دارا هستند.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر