خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
تولید سریال مصری «محمد(ص)» و پاسخ به سریال حسن و حسین - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
چهارشنبه 23 شهریور‌ماه سال 1390


تولید سریال مصری «محمد(ص)» و پاسخ به سریال حسن و حسین


dvbpersian

سمیر الجمل سناریست مصری اعلام کرده است که با «عبدالله الزعقان» تهیه‌کننده عربستانی برای ساخت سریال «محمد(ص)» برای پخش در شبکه‌های عربی در رمضان سال آینده قرار داد بسته است.
الجمل گفته است که این سریال از کتاب «محمد» نوشته کشیش انگلیسی «کارین آرمسترانگ» الهام گرفته است و حوادث این سریال از آنجا شروع می‌شود که یک راهب مسیحی با نویسنده ملحدی که برخی تروریست‌ها قصد ترورش را داشته‌اند مواجه می‌شود و با او درباره ادیان گفت‌وگو و مباحثه می‌کند و این گفت‌وگو برای آنان منجر به شناخت حضرت محمد(ص) از طریق سفر این دو نفر به کشورهای اسلامی می‌شود.
وی درباره سریالش گفت: این کار پیامی برای تسامح و همزیستی بین ادیان آسمانی است و این درامی مبتکر برای گفت‌وگوی ادیان است و واقعیت جهانی اسلام، تسامح مسیحیت و مخالفت ذات یهودیت با صهیونیسم را به تصویر خواهد کشید.
سمیر الجمل از ترجمه این سریال به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، چینی، اسپانیایی و ایتالیایی خبر داد و گفت: این سریال اقدامات فعال و عقلانی در مقابل اقدامات ضد اسلامی دارد.
وی با بیان این که سریال تلفیقی از حوادث تاریخی و زمان حال است، افزود: این کار شامل حوادث اتفاق افتاده در زمان بعثت حضرت محمد(ص) و اتفاقات معاصر از جمله کاریکاتورهای موهن دانمارکی خواهد بود.
الجمل همچنین برای از بین بردن حساسیت‌های موجود درباره به تصویرکشیده شدن حضرت محمد(ص) و صحابه آن حضرت،گفت: ما چهره آن حضرت(ص) و اصحاب را در قاب تلویزیون نخواهیم دید.
وی افزود: این یک سریال دینی خواهد بود و به عقیده من سریال دینی به این معنی نیست که از مسلمان و کافر در روبروی هم سخن بگوییم بلکه هر کاری که اخلاقیات را ترویج کند، می‌تواند کاری دینی باشد.
الجمل با بیان این که شخصیت‌هایی چون صهیب بن سنان، عتبه بن‌ربیعه، سعد بن عباده،نجاشی پادشاه حبشه و شخصیت‌های معاصر چون یوسف اسلام خواننده انگلیسی در داستان او حضور دارند، گفت: قرار است در این سریال افرادی چون فتحی عبدالوهاب، جمال سلیمان، سلاف فواخرجی، غسان مسعود و فراس ابراهیم و هنرمندانی از ترکیه و ایران حضور داشته باشند.
وی با بیان این که در حال مذاکره با هنرمندان ایرانی و ترک است، افزود: کارگردانی این کار را «شوقی الماجری» از تونس بر عهده خواهد داشت و تصویربرداری آن در لندن، قاهره، دمشق، مراکش، بوسنی، ترکیه و ریاض انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه الاتحاد، این سناریست مصری همچنین از موافقت مجمع مطالعات اسلامی الازهر با این سریال خبر داد و گفت: بیش از ۲۰۰ کتاب و مرجع در نگارش این سریال دنبال شده است که از جمله آنها کتاب‌های «بر حاشیه زندگی»، «محمد رسول آزادگی»، «انقلابی بزرگ»، «صحیح بخاری و مسلم»، «زاد المعاد» و … است.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر