خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
«شبکه ی Hispan TV»، به صورت رسمی افتتاح شد - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
پنج‌شنبه 13 بهمن‌ماه سال 1390«شبکه ی Hispan TV»، به صورت رسمی افتتاح شد


dvbpersian

شبکه بین المللی اسپانیایی زبان معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران (Hispan TV) که از روز چهارشنبه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذرماه ۱۳۹۰) پخش آزمایشی خود را آغاز کرد، امروز به صورت رسمی و ۲۴ ساعته با حضور مقامات بلند پایه داخلی و خارجی، افتتاح شد.


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، صبح امروز شبکه تلویزیونی اسپانیایی‌زبان «هیسپان تی‌وی»  (Hispan TV) با حضور «علی‌اکبر صالحی» وزیر امور خارجه، «رامین مهمان‌پرست» سخنگوی وزارت امور خارجه، «عزت‌الله ضرغامی» رئیس رسانه ملی، «محمد سرافراز» معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما و سفراهای کشورهای اسپانیایی‌زبان نظیر کوبا، ونزوئلا،‌ نیکاراگوئه و بولیوی رسما افتتاح شد.

در این مراسم پیام‌های سران کشورهای اسپانیایی‌زبان نظیر «هوگو چاوز» به مناسبت راه‌اندازی این شبکه قرائت شد.

شبکه تلویزیونی «هیسپان تی‌وی» (Hispan TV) از امروز به صورت ۲۴ ساعته رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس جمهور در آیین افتتاحیه شبکه تلویزیونی اسپانیولی‌زبان رسانه ملی گفت: هیسپان تی‌وی می‌تواند میعادگاهی برای عدالت طلبان و آزادی‌خواهان همه ملت‌های مستقل باشد و در این زمینه سیاست‌مداران،‌هنرمندان و دیگر اقشار بتوانند گفتگو کنند و اطلاعات را ردو بدل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم ارتباط زنده به صورت ویدئو کنفرانس با رییس جمهور برقرار شد. احمدی‌نژاد در این ویدئو کنفرانس گفت: خدای بزرگ را شاکرم که در این جشن شرکت می‌کنم، همه انسان‌ها و ملت‌ها نیازمند و علاقمند به صلح، آزادی، پیشرفت و رفاه هستند و لازمه این اقدام تلاش جمعی است. صلح، رفاه و امنیت برپایه عدالت و آزادی است. بنابراین ما نیازمند همکاری جمعی هستیم و رسانه پل ارتباطی اطلاعات و دانش است و نیازها را منعکس می‌کند.

وی افزود: رسانه می‌تواند فاصله‌های دور جغرافیایی را نزدیک کند و دست‌ها و دل‌ها و اراده‌ها را به یکدیگر نزدیک کند. باید به همه انسان‌ها احترام گذاشت. امروزه برخی با زورگیری قصد دارد این موارد را تضعیف کنند اما رسانه می‌تواند نظرها را تبادل کند و این امر نیازمند همکاری و همراهی برای حقوق یکدیگر ضروری است.

رئیس‌جمهور اشاره کرد: در این باره رسانه می‌تواند نقش اساسی داشته باشد. خوشحالم که امروز شبکه اسپانیایی زبان راه‌اندازی می‌شود. این یک زبان دوست داشتنی، پر ظرفیت برای گفتگو است. امروزه افراد زیادی در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. زبان اسپانیایی پر از احساس و عاطفه است و هیجان را در قالب کلمات منعکس می‌کند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: امروزه در امریکای لاتین، کارائیب و… با این زبان زیبا گفتگو می‌کنند. امیدوارم هیسپان تی‌وی میعادگاهی برای عدالت طلبان و آزادی‌خواهان همه ملت‌های مستقل باشد و در این زمینه سیاست‌مداران،‌هنرمندان و دیگر اقشار بتوانند گفتگو کنند و اطلاعات را ردو بدل کنند و در یک جمع واحد در دفاع از حقوق اساسی موفق باشند و نقش شایسته‌ای ایفا کنند.

رئیس جمهور با قدردانی از عزت‌الله ضرغامی و محمد سرافراز و دیگر همکاران این شبکه گفت: من از کسانی که برای راه‌اندازی این شبکه نقش داشتند تشکر می‌کنم. امیدوارم شبکه هیسپان تی‌وی به زودی بیشتر گسترش یابد و نمایندگان و خبرنگاران مختلف در سراسر دنیا از طرف این شبکه حضور داشته باشند تا بتوانیم حقیقت همراه با عدالت را منتشر کنیم. شبکه اسپانیایی پرچم‌دار حقیقت، عدالت و محبت است.

وی افزود: این شبکه پیام‌آور صلح و دوستی است و باید تلاش کند تا دست‌ها، اراده و دل‌ها را نزدیک کند. این شبکه می‌تواند فعالیت سلطه‌گران را محدود کند و فاصله‌ها را کاهش دهد. اگر امروز امکان مسافرت به راحتی نیست رسانه می‌تواند فاصله‌ها را بردارد.

احمدی‌نژاد یادآور شد: این شبکه می‌تواند به معرفی ایران بپردازد. همچنین سلایق، فرهنگ و تاریخ‌های ملت‌های دیگر را انعکاس دهد. امروز برای استقلال، صلح و پیشرفت نیازمند همکاری صمیمی هستیم و رسانه می‌تواند این را شکل دهد. امیدوارم شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی تریبون هم‌اندیشی‌ها باشد و بتواند در خدمت بشریت باشد. من از همه شما تشکر می‌کنم و برایتان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

رئیس جمهور در پایان به زبان اسپانیایی گفت: زنده‌باد ملت! زنده‌باد عدالت! زنده‌باد آزادی! زنده‌باد امریکای لاتین!

 

شبکه بین‌المللی اسپانیایی زبان معاونت برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (Hispan TV) چهارشنبه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذرماه ۱۳۹۰) پخش آزمایشی خود را آغاز کرد،
این شبکه تلویزیونی با هدف تقویت پیوندهای فرهنگی و نزدیکی با مردم کشورهای اسپانیایی زبان و نیز معرفی آداب، رسوم و سنن ایران زمین به صورت ۲۴ساعته برای مخاطبان اسپانیایی زبان پخش می‌شود.

Hispan TV با بهره‌مندی از متخصصان برجسته ایرانی و خارجی در امر رسانه، پخش برنامه‌های خود را در زمینه‌های خبری، فیلم و سریال، برنامه‌های مستند، گزارش، مصاحبه‌های اختصاصی و برنامه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از تهران آغاز می‌کند.
Hispan TV با رویکردی مبنی بر دقت و امانت‌داری در موضوع، اقدام به جذب و استخدام گزارشگران متعدد در خارج از ایران برای پوشش بهتر خبری و نیز انتقال صحیح اطلاعات به مخاطبان بین‌المللی خود کرده است.

اخبار این شبکه اسپانیایی زبان با ۱۶ ساعت کار روزانه آغاز به کار می‌کند و به زودی به پخش ۲۴ ساعته خبر خواهد پرداخت.
تمامی اخبار، مطالب و مصاحبه‌های گردآوری شده توسط روزنامه نگاران و خبرنگاران بین المللی Hispan TV و مقالاتی که توسط همکاران این شبکه تهیه می‌شود، در وب سایت این شبکه موجود و قابل دسترسی است.

این شبکه تلویزیونی وب سایتی به آدرس (www.hispantv.com ) و ( www.hispantv.ir ) و پسوندهای محلی کشورهای آمریکای لاتین دارد که به بیننده اجازه دسترسی به تماشای زنده شبکه را می‌دهد.
برنامه‌های هفتگی نقد مسائل روز اروپا، برنامه مستند اندلس Al-Andalus ،برنامه مصاحبه با شخصیت‌های مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آمریکا لاتین، اسپانیا و ایران تحت عنوان Cara a Cara و برنامه ویژه تاکسی Taxi با رویکرد گفتمان با سیاستمداران، نویسندگان و فیلمسازان معروف جهان از دیگر برنامه‌های شبکه تلویزیونی اسپانیایی برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

- سعی و تلاش مدیریت این شبکه در تولید مجموعه‌های مستند بر این اصل استوار است که چه تولیدات انحصاری و چه آن دسته از تولیدات که با همکاری فیلمسازان حرفه‌ای تهیه می‌شوند، در برگیرنده موضوعاتی باشند که کمتر در رسانه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.
- بیش از دو هزار فیلم و سریال در قالب‌های متفاوت نظیر تاریخی، ماجرایی، درام و کمدی و مجموعه‌ای منتخب از بهترین فیلم‌های ایرانی ارائه شده در جشنواره‌های بین‌المللی نیز برای پخش در این شبکه تدارک دیده شده است.

برنامه‌های شبکه تلویزیونی Hispan TV از طریق ماهواره در اروپا، آمریکا و آمریکای لاتین قابل دریافت است. فرکانس‌های دریافت این شبکه به شرح زیر است:

(Hispasat 1C Europe (30° W
Transponder: 60
Frequency: 12092 MHz
Polarization: V
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4


(Hispasat 1C Americas (30° W
Transponder: 62
Frequency: 12172 MHz
Polarization: H
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4


(NSS 806 (40.5° W
Transponder: 22A
Frequency: 3803 MHz
Polarization: H
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4

 


(Intelsat 9 (58° W
Transponder: 7C
Frequency: 3840 MHz
Polarization: V
Symbolrate: 27690
FEC: 7/8

 

Hot Bird 8 (13 ° E)
tp. 84 (12.380 GHz, pol. V, SR 27500, FEC: 3 / 4; DVB-S/QPSK)

ID: HISPAN TV
PID: 3333 (MPEG-2/SD)
PID: 3343 (spa)
PID PCR: 3333
SID: 3023
PMT PID: 3123
Provider: GlobeCast
Encoding: none

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر