خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
رهگیری زنده ماهواره «نوید» در اینترنت - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
سه‌شنبه 18 بهمن‌ماه سال 1390


رهگیری زنده ماهواره «نوید» در اینترنت

dvbpersian
امکان رهگیری موقعیت لحظه‌یی ماهواره ایرانی «نوید علم و صنعت» و آگاهی از جزئیات فنی و مداری ماهواره با مراجعه به وب سایت جهانی رهگیری ماهواره ها برای عموم علاقمندان فراهم است.


ماهواره «نوید»، سومین ماهواره بومی ایرانی که تمامی مراحل طراحی، ساخت، تجمیع، آزمایش و آماده سازی برای پرتاب آن در داخل کشور انجام شده بامداد جمعه همزمان با دهه فجر و در آستانه روز ملی فناوری فضایی با موفقیت به فضا پرتاب و در حال حاضر در حال گردش در مدار زمین است.

ماهواره ایرانی نوید علم و صنعت ۵۰ کیلوگرم وزن داشته و برای تزریق در ارتفاع ۳۷۰ کیلومتری طراحی شده است. طول عمر مداری این ماهواره دو ماه بوده و در هر شبانه‌روز شش بار از فراز جمهوری اسلامی ایران عبور می‌کند و در دید ایستگاه‌های زمینی قرار می‌گیرد.

علاقمندان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://www.n2yo.com/?s=38075 موقعیت لحظه‌یی ماهواره و سایر مشخصات آن را به صورت آنلاین مشاهده کنند.

ماموریت سطح یک ماهواره‌ نوید علم و صنعت، تصویربرداری از سطح زمین با قدرت تفکیک مناسب برای ماموریت محوله و ارسال تصاویر و اطلاعات پایشی سیستم بر مدار لئو به ایستگاه‌های زمینی است.

‌تصاویر دریافتی از ماهواره دارای کاربردهای عملیاتی در زمینه‌های جو و علوم هواشناسی، منابع، بلایای طبیعی مانند پیش بینی شرایط آب و هوا، میزان دما و رطوبت، برآورد میزان جنگل‌ها، شناسایی‌ آتش سوزی جنگل‌ها، خشکسالی، زلزله، سیل و نیز تعیین خطوط ساحلی است.

پرتاب این ماهواره که توسط محققان دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و ساخته شده با استفاده از ماهواره‌بر «سفیر نوید» از کلاس ماهواره‌بر سفیر B1 انجام شده که در سازمان هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توسعه یافته است.

بهینه کردن سیستم و زیرسیستم‌های طراحی و ساخت ماهواره‌بر سفیر، ایجاد زیرساخت‌های مناسب و کسب توانمندی جهت طراحی و ساخت ماهواره‌برها، ورود به بازار جهانی خدمات فضایی به واسطه پرتاب ماهواره‌ها، استفاده حداکثری از توانمندی‌های داخلی در توسعه علوم و فناوری‌های فضایی از دستاوردهای پروژه ماهواره‌بر «سفیر نوید» اعلام شده است.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر